Animacje 3d to dobre narzędzia promocyjne

 

Pracuję w dziale marketingu w szkole wyższej. bardzo zależy mi na tym, by stale promować ofertę uczelni w taki sposób, by komunikaty były jasne i czytelne. ostatnio wpadłem na bardzo ciekawy pomysł, który spodobał się rektorowi. Chodziło o zlecenie stworzenia przyjemnej animacji, która miała zachęcić do skorzystania z oferty studiów.

Wykorzystanie animacji trójwymiarowej w ofercie edukacyjnej

animacje 3dBardzo ważne było, by animacja opisywała uczelnię w taki sposób, by przyciągnąć nowych studentów. Rozeznałem się w ofertach okolicznych producentów i okazało się, że dobre animacje 3d wcale nie są drogie. Za całość uczelnia miała zapłacić kilkaset złotych, bo istniał pakiet zniżkowy obejmujący pierwszą animację. Dobre filmy promujące muszą być ciekawe, a także wykorzystywać wszystkie zalety ośrodka edukacyjnego. Nie można w nich mówić za dużo o historii uczelni, a skupiać się na tym, co w studiach jest najlepsze. Technika trójwymiarowa pozwala na dotarcie do nowych kanałów dystrybucji, bo jest to bardzo ciekawe podejście do tematu. Na zlecenie trzeba czekać do trzech tygodni, ale prace przebiegają szybciej, kiedy dostarczymy firmie scenariusz animacji. Ważne jest też wspólne zaplanowanie z twórcami głównego bohatera animacji. Nie zawsze musi to być człowiek, wszystko zależne jest od koncepcji. Często wykorzystuje się zwierzęta, które mają symbolizować swoją sylwetką konkretne postawy. W przypadku uczelni dobrze jest wybrać sowę, która jest symbolem mądrości. Przygotowanie scenariusza powinno zawierać nie tylko informacje o obiekcie z ofertą.

Ważne jest też wymienienie atutów, które posiada dana placówka. To bardzo ważne, by zamieszczać opinie studentów, a także odwoływać się nagród, które placówka otrzymała. Dobra animacja potrafi być bardzo dobrym materiałem reklamowym, bo szybko się nie zestarzeje, jeśli dobrze przemyślimy informacje zawarte w jej treści.

Więcej o możliwościach animacji trójwymiarowych znaleźć można na: https://m8house.com/