Barierki na drogach

 

Na polskich drogach bardzo często dochodzi do licznych usterek, które mogą doprowadzić do uszkodzeń w samochodach jeżdżących po nich. Dziury w jezdniach przyczyniają się do zerwania podwozia, lub też zarysowania karoserii w nisko zawieszonych pojazdach.

Wykorzystanie ogrodzenia do wykonania remontu drogi

ogrodzenia przestawne - barierkiKażdy z nas chciałby, z pewnością, uniknąć opisanej sytuacji. Z tego też względu za każdym razem, kiedy na jakimś odcinku drogi powstanie wyrwa, do akcji wkraczają specjaliści w zakresie budowy i remontu dróg. Drogowcy zabezpieczają zagrożony teren, na którym będą pracować, a następnie przystępują do oceny straty i wyliczenia ilości materiałów potrzebnych do naprawy. Ogrodzenia przestawne – barierki świetnie sprawdzają się w przytoczonej sytuacji. Ekipa, która zajmować się będzie łataniem ubytku może dzięki nim tymczasowo ogrodzić, potrzebne im do pracy miejsce. Sprawia to, że nie muszą oni przejmować się ruchem dookoła i mogą w pełni skupić się na powierzonym im zadaniu. Takie barierki znajdują wiec zastosowanie w sytuacjach, w których są one potrzebne tylko na określony czas. Nie nadają się one bowiem do ogradzania obszaru, który na dłużej miałby zostać wyłączony z ruchu pieszych, czy też samochodów. Ich wadą jest to, że bardzo łatwo je przestawić, a co za tym idzie także trwale przenieść, albo ukraść. Drogowcom natomiast nie jest potrzebna duża ilość czasu, aby na niewielkim terenie wylać asfalt, a następnie sprawnie go rozprowadzić. Barierki następnie zostają na swoich miejscach przez kolejne kilka godzin, aby przejeżdżające samochody nie uszkodziły nowej powierzchni.

Zastosowanie przestawnych barierek może być pomocne tam, gdzie wykonywane są krótkoterminowe prace. Świetnym przykładem tego jest naprawa uszkodzonej drogi. Zazwyczaj zajmuje ona bowiem zaledwie kilka godzin.