Bezpieczne mycie delikatnych powierzchni

Czyste otoczenie jest dla człowieka gwarancją dobrego samopoczucia, bezpieczeństwa i komfortu. Staramy się więc utrzymać je zarówno w miejscu pracy jak i w środowisku domowym. W warunkach domowych najczęściej do tego celu wykorzystujemy wodę oraz różnego rodzaju detergenty. Natomiast w firmach czynności te wyglądają zupełnie inaczej. Szczególnie na halach produkcyjnych.

Suchy lód jako środek myjący

sprzątanie hal suchym lodemZnajdują się tam różnego rodzaju maszyny i urządzenia dla których kontakt z wodą lub środkami chemicznymi nie zawsze jest wskazany. Dlatego należy szukać innych rozwiązań pozwalających na utrzymanie ich we względnej czystości. Jedną z popularniejszych metod stało się sprzątanie hal suchym lodem. Metoda niezwykle skuteczna i bezpieczna. Jej dodatkowym atutem jest to, że dociera do miejsc i zakamarków trudno dostępnych. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie możemy użyć wody ani piasku. Suchy lód nie topnieje do postaci ciekłej lecz sublimuje do postaci gazowej. Jest więc całkowicie bezpieczny nawet dla bardzo delikatnych urządzeń. W sposobie tym nie używa się również żadnych detergentów, nie stanowi więc zagrożenia dla człowieka ani dla jego otoczenia. Wyczyścimy nią różnego rodzaju maszyny, urządzenia drukarskie czy turbiny. Usuniemy wszelkiego rodzaju zabrudzenia takie jak farby, kleje, tłuszcze, smary czy silikony. Możemy nawet użyć jej do czyszczenia ścian czy posadzek, kostki brukowej i tym podobnych.

W celu tym najlepiej jest wynająć firmę sprzątającą oferującą tego typu usługi. Posiadają oni odpowiedni sprzęt oraz pracowników przygotowanych do wykonywania takich prac. Cena za godzinę usługi waha się od dwustu do ośmiuset pięćdziesięciu złotych w zależności od rodzaju zabrudzeń, czyszczonych powierzchni oraz zużytej ilości sprężonego powietrza o granulatu.