Charakterystyka pomp ciepła powietrze woda

Aby pobierać energię ze środowiska i przetwarzać ją na ciepło służące do ogrzania pomieszczeń lub wody użytkowej w budynku, używa się urządzeń grzewczych, jak na przykład pompy ciepła. Dzielą się na kilka rodzajów w zależności od tego skąd pobierają energię, jak na przykład pompy ciepła powietrze woda, pompy gruntowe i inne.

Zalety użytkowania pomp ciepła powietrze woda

pompa ciepła powietrze wodaNajwiększymi zaletami stosowania pomp ciepła jest ich alternatywność dla drogich w eksploatacji systemów grzewczych. Są to odnawialne i bezpieczne dla środowiska urządzenia, które jednocześnie charakteryzują się wysoką energooszczędnością i niższymi wydatkami za pobierane ciepło. Energia jest czerpana ze środowiska, z gruntu, wody lub powietrza, dzięki temu urządzenie nie generuje dodatkowych kosztów jej wytwarzania. Pompa ciepła powietrze woda składa się z dwóch osobnych jednostek, w którym jedna pobiera powietrze a druga skrapla je wytwarzając wodę. Zapewnia największą oszczędność i elastyczność jeżeli chodzi o użytkowanie systemów grzewczych. Może służyć zarówno jako wewnętrzna jednostka nadmuchowa, jak i wodna instalacja centralnego ogrzewania. Przy użytkowaniu takiej pompy, funkcje grzewcze można rozdzielać, aby przykładowo ogrzewały podłogi tylko zimą a latem wypuszczały chłodne powietrze. Pompy ciepła powietrze woda rozdzielają się na dwa modele, z których każdy ma swoje cechy charakterystyczne, jak prostota montażu czy tłumienie hałasu.

Użytkowanie pompy ciepła powietrze woda wiąże się z rozwiązaniem wielu problemów grzewczych. Jej działanie jest energooszczędne i lepsze dla środowiska niż większość funkcjonujących systemów grzewczych. Prosty montaż i wielofunkcyjność tego alternatywnego źródła ciepła sprawia, że jest to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań.