Cienkie izolacje termiczne

Izolacja termiczna instalacji grzewczych to rzecz istotna, a w wielu przypadkach wręcz niezbędna. Części maszyn i rurociągów wystawione są często na oddziaływanie bardzo wysokich temperatur i wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych. Ponadto ich użytkowanie niesie ze sobą ryzyko wystąpienia pożaru.

Izolacja termiczna w trudno dostępnych miejscach

cienka izolacja termicznaMaterace izolacyjne skutecznie niwelują problem związany z nadmierną emisją i utratą ciepła, a także zmniejszają ryzyko uszkodzenia samej instalacji. Podczas montażu takiej izolacji możemy napotkać trudności z uwagi na jej grubość, zwłaszcza w ciasnych lub trudno dostępnych miejscach, a także w przypadku skomplikowanych instalacji o nieregularnym kształcie. Rozwiązaniem tego problemu może być cienka izolacja termiczna. Zaprojektowana jest tak, aby możliwie jak najbardziej zmniejszyć grubość izolacji, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej funkcjonalności technicznej. Jest wykonana z materiału posiadającego wyjątkowo niski stopień przewodzenia ciepła, dlatego nawet cienka warstwa takiej izolacji jest bardzo skuteczna. Wygodny system zapięć projektowany z myślą o konkretnym elemencie sprawi, że zarówno montaż, jak i demontaż nie przysporzą trudności i przebiegną bezproblemowo, gwarantując przy tym szczelność i trwałość izolacji. Planując zakup izolacji warto zwrócić uwagę na to, czy produkty oferowane przez wybranego producenta spełniają europejskie normy jakościowe. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wybraliśmy możliwie najbardziej solidne i niezawodne rozwiązanie.

Rury, układy wydechowe, turbiny, zawory i armatura wodna to tylko jedne z wielu urządzeń, na których stosuje się izolację termiczną. Po dostarczeniu dokumentacji technicznej izolowanego przedmiotu producent izolacji dostosuje jej parametry tak, aby zapewniała ona wysoce skuteczny poziom ochrony zarówno termicznej, jak i mechanicznej oraz środowiskowej, jednocześnie gwarantując wygodę w montażu.