Co daje nam psychoterapia dla dwojga?

Wiele osób terapię przeznaczoną dla par kojarzy głównie z psychoterapią małżeńską na którą można udać się tylko wówczas, gdy zawarliśmy właśnie związek małżeński. W rzeczywistości jednak na taką terapię możemy umówić się nie zależnie od statusu prawnego naszej relacji, jak i bez względu na to ile lat jesteśmy ze sobą.

Pomocna terapia dla par

polecana psychoterapia dla par w krakowieGdy myślimy o psychoterapii dla par kojarzy nam się ona głównie z terapią, która jest przeznaczona jedynie dla małżeństw i to w dodatku tych, które po wielu latach zaczynają się z różnych względów rozpadać. Choć rzeczywiście możemy spotkać się z takimi terminami jak terapia małżeńska, to jednak tak naprawdę najczęściej są to terapie dla par na które można się zgłosić bez względu na to, czy jesteśmy w związku małżeńskim, czy też nie. Jeśli tylko zaczynamy zauważać, że w naszej relacji coś się sypie i wspólnymi siłami nie potrafimy temu zaradzić, a jednocześnie wciąż zależy nam na związku wówczas w rozwiązaniu takich problemów pomoże nam właśnie polecana psychoterapia dla par W Krakowie bez problemu znajdziemy terapeutów specjalizujących się w pomaganiu parom. Niezależnie też od tego czego dotyczy problem i czy w ogóle potrafimy zlokalizować przyczynę obecnej sytuacji, podczas terapii za sprawą rozmów będziemy w stanie dotrzeć do miejsca w którym zaczęły się nieporozumienia oraz zrozumieć, co je wywołało i dlaczego konkretne zdarzenia tak na nas mocno wpłynęły. 

W ten sposób mamy możliwość dokonać retrospekcji pod okiem psychoterapeuty, co też pozwala nam uniknąć zniekształceń we wspomnieniach, jakie pojawiają się po pewnym czasie i nie pozwalają nam trzeźwo ocenić danej sytuacji. Z pomocą psychoterapeuty możemy wspólnie przepracować wszystkie problemy w naszym związku i tym samym jeszcze lepiej zrozumieć naszego partnera.