Czy fotografie na nagrobkach są odporne?

Fotografie nagrobkowe są wpisane w naszą tradycje od wieków. Bardzo ważne jest odpowiednie podejście do tego typu fotografii. W innym przypadku bowiem, mogą one nie być wystarczająco odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Jak powstaje zdjęcie nagrobkowe?

zdjęcia nagrobkoweFotografie osób zmarłych, umieszczane na ich nagrobkach, są spotykane w Polsce od kilkuset lat. Oczywiście na przestrzeni lat zmieniała się technologia, w jakiej wykonywane były zdjęcia nagrobkowe. Te obecnie tworzone powstają w wyniku skomplikowanej technologii wypalania na trwalszych materiałach, takich jak ceramika czy też porcelana. Zdjęcia nagrobkowe które były bowiem drukowane na tradycyjnym papierze laminowanym, kompletnie nie spełniały swojej roli. Przede wszystkim były one bardzo podatne na uszkodzenia i wymagały wymiany już po okresie około dwóch lat. Zdjęcia nagrobkowe zaś, które są utrwalane na porcelanie, mogą zachowywać swoja czytelność nawet przez kilkanaście lat, bez ryzyka utraty ich koloru czy też rozmazywania. Oczywiście, aby tak było, zlecenie utworzenia takiej fotografii należy przekazać doświadczonej firmie, która specjalizuje się w tworzeniu takich fotografii od dłuższego czasu. Oprócz tego bardzo ważne jest również, aby dana firma dysponowała odpowiednim sprzętem, który pozwoli jej na stworzenie nowoczesnej fotografii nagrobkowej która faktycznie będzie trwałą oraz odporna. Ważne jest również, aby podczas składania zamówienia, dany zakład umożliwiał wybój pośród różnych szablonów oraz rozmiarów fotografii nagrobkowych.

Fotografie osób zmarłych umieszczane na nagrobkach są bardzo ważnym elementem naszej tradycji związanej z pochówkiem. W ich przypadku bardzo ważne jest, by były one w odpowiedni sposób wykonane. Tylko wtedy zachowają one swoja czytelność przez długi czas.