Czy suwaki z metalu są wytrzymałe?

Zamki w naszych torbach, torebkach, czy też kurtkach bardzo często się zacinają. Często jest to powodem wymiany kurtki czy torebki na nową. W zdecydowanej większości wypadków bardziej opłacalne jest wymienienie samego suwaka.

Zalety suwaków metalowych

suwaki metaloweFabryczne suwaki, które są montowane w różnych rodzajach odzieży, czy też torbach czy torebkach, są zazwyczaj bardzo niskiej jakości. Wynika to z  faktu, że wyprodukowano je z tworzyw sztucznych. Tworzywo ma zaś tendencję do „wyrabiania się”, przez co ząbki suwaka po czasie zaczynają się wyłamywać, uniemożliwiając właściwe zapięcie kurtki czy torebki. Wiele osób w takim przypadku dosyć pochopnie decyduje się na wymianę kurki czy torebki z zepsutym suwakiem na nową, co w zdecydowanej większości przypadków nie jest konieczne – wystarczy bowiem samodzielnie wymienić popsuty suwak. Do tego jednak będzie nam potrzebny wysokiej jakości suwak zamienny – najwyższą jakością i wytrzymałością cieszą się zdecydowanie suwaki metalowe. Metal, z którego są wytworzone te rodzaje suwaków sprawa, że nie dochodzi w ich przypadku do podobnych problemów jak przy używaniu suwaków z tworzyw sztucznych. Dzięki temu takie suwaki mogą być używane przez naprawdę długi czas, bez obaw, że ząbki takiego suwaka zaczną się wyłamywać. Co więcej, obecnie suwaki metalowe są polakierowane, co pozwala je lepiej dopasować do wyglądu suwaka fabrycznego. Dzięki temu suwaki metalowe są dostępne w takich samych kolorach jak suwaki wykonane z tworzyw sztucznych, co jest szczególnie ważne dla dzieci.

Montowane fabrycznie suwaki nie mogą się pochwalić zbyt wysoką jakością. Dlatego też dobrym pomysłem jest wymiana takich suwaków. Spośród zamiennych suwaków, najlepszą jakością wykonania cechują się te wykonane z odpornego na korozję metalu.