Czym charakteryzują się szafki lekarskie?

Każdy gabinet lekarski powinien być wyposażony w profesjonalny sprzęt. Bez tego sprzętu lekarz nie mógłby prawidłowo pracować, jednakże co z meblami, jakie znajdują się w gabinecie lub jakiejkolwiek placówce służby zdrowia? Odpowiedź jest bardzo prosta: takie meble powinny cieszyć się dobrym standardem. 

Czy szafki lekarskie są potrzebne? 

szafki lekarskie medyczneMeble same w sobie powinny być trwałe i raczej nie ulegać zbyt łatwo działaniom obiektów zewnętrznych, a więc to samo tyczy się mebli, jakie znajdują się np. w szpitalach. Warto zaznaczyć, że szafki lekarskie medyczne powinny być odporne na działanie m.in. różnych substancji. Są to np. kwasy lub środki dezynfekujące. Jak to bywa w szpitalach, często tworzą się odpady medyczne, a równie częste jest również promieniowanie słoneczne, będące przyczyną podwyższenia temperatury – to wszystko sprawia, że meble powinny mieć takie właściwości, żeby się przed tym opierać i zachować nie tylko swój wygląd, ale również praktyczność. W niektórych szafkach trzyma się leki, a więc w tym przypadku mebel powinien wiązać się ze sterylnością i bezpieczeństwem. Niektóre szafki są wyposażone np. w kółeczka, które mają ułatwić pracę pielęgniarek przy dostarczeniu potrzebnych leków. Należy przede wszystkim pamiętać o tym, że meble w szpitalach czy nawet prywatnych gabinetach lekarskich powinny nade wszystko pomagać w pracy, a nie być utrudnieniem. W szafkach lekarskich trzyma się również całą dokumentację pacjentów, a więc stworzone kartoteki, najczęściej ułożone według przyjętego systemu. Ważne więc, żeby taka szafka chroniła papier przed wilgocią i innym szkodliwym działaniem z zewnątrz. 

Bez odpowiednio dobranych mebli wiele elementów w gabinecie lekarskim byłoby w jakiś sposób zagrożone, czy to przez wilgoć, różne substancje lub promieniowanie UV. Są więc naprawdę ważnym elementem całego wyposażenia, mimo że często nie poświęca im się dostatecznie wiele uwagi.