Czym jest agrotkanina?

Agrowłókninę zna chyba każdy. Ale czym jest agrotkanina? Brzmi podobnie co? Jednak oba te materiały nieco się różnią. Zarówno strukturą materiału jak i zastosowaniem. Kiedy w takim razie sięgać po agrotkaninę? W jakich sytuacjach się sprawdzi? I kiedy jest lepsza od agrowłókniny? Zapoznaj się z odpowiedziami na te pytania, a już nigdy nie będziesz miał wątpliwości!

Zastosowanie agrotkaniny w ogrodnictwie

agrotkaninaAgrowłóknina wykorzystywana jest w ogrodnice w celu uniknięcia wyrastania chwastów oraz w przypadku okrywania roślin. Z kolei agrotkanina służy głównie jako ściółka. Materiał ten nie sprawdzi się więc, jeżeli chcesz ochronić swoje rośliny przed mrozami. Jest to podstawowa różnica pomiędzy tymi dwoma materiałami. Jakie są jednak zalety agrotkaniny? Jako doskonały materiał ściółkujący wspomaga wzrost roślin. Coroczne plewienie chwastów – nie możesz już o tym nawet myśleć? Wybierz agrotkaninę. Skutecznie zmniejsza kiełkowanie nasion chwastów oraz ich rozwój. Materiał przeciwdziała nadmiernemu nagrzewaniu się gleby, a także jej wysychaniu. Brzmi nieźle? A to nie wszystko! Agrotkanina pozwala na doskonałe dawkowanie nawozów. Substancje powoli przenikają przez strukturę materiału podczas opadów deszczu czy podlewania. Agrotkanina w ogrodnictwie oprócz funkcji użytkowych spełnia także funkcje dekoracyjne. Występuje w różnych kolorach: czarnym, brązowym, zielonym czy białym. Dzięki nim możesz uzyskać ciekawą kompozycję w ogrodzie.

Lista zalet agrotkaniny jest naprawdę długa. Materiał został wzbogacony o stabilizatory UV, które zapewniają długą żywotność materiałowi. Wspomniana ochrona przed chwastami, ma kluczowe znaczenie dla cennych składników pokarmowych. Brak chwastów oznacza, że są one w pełni zarezerwowane dla samych roślin.