Czym jest detoksykacja?

Uzależnienie od alkoholu to bardzo podstępna i wyniszczająca choroba. Alkoholicy często, jako ostatni zaczynają rozumieć swój problem. Dlatego duża rola w jego bliskich, którzy mogą zawczasu interweniować i odesłać alkoholika na odtruwanie. 

Kto w Warszawie zajmuje się detoksykacją? 

detoksykacja warszawaOdtruwanie alkoholowe czyli inaczej detoksykacja, jest to pobyt w ośrodku terapeutycznym(często zamkniętym). Osobę uzależnioną najpierw należy poddać różnego rodzaju zabiegom, które mają na celu wypłukanie alkoholu z organizmu. Na początek serwuje się kroplówkę z elektrolitami i witaminami, które niwelują skutki odwodnienia, które jest raczej standardem w przypadku alkoholików. Następnie są to różnego rodzaju substancje, które znacznie przyspieszają usuwanie alkoholu z krwiobiegu. W ekstremalnych przypadkach, na całkowitą detoksykację, a co za tym idzie wytrzeźwienie, potrzeba nawet siedemdziesięciu dwóch godzin. Jeżeli interesuje nas detoksykacja Warszawa jest miastem, w którym znajdziemy wiele specjalistycznych ośrodków terapeutycznych. Kiedy pacjent całkowicie wytrzeźwieje, przechodzi się do właściwej terapii, indywidualnej lub grupowej. W trakcie zajęć terapeutycznych, alkoholicy uczą się panowania nad swoimi automatyzmami i poznają ich schemat. Przez co oczywiście łatwiej jest im być asertywnymi. Detoksykacja trwa od kilku tygodni, do kilku miesięcy, w zależności od stanu zdrowia pacjenta i stopnia jego uzależnienia. Odtruwaniem alkoholowym zajmują się zarówno placówki prywatne, jak i te pozostające w domenie państwowej. 

Osoby uzależnione od alkoholu to spora część naszego społeczeństwa. Pomoc im jest wręcz obowiązkiem, gdyż choroba alkoholowa zawsze prowadzi do śmierci, nie tylko w sposób bezpośredni, ale najczęściej pośredni, na skutek uszkodzenia wielu narządów wewnętrznych.