Czym jest naprowadzacz?

Wśród wielu elementów tworzących systemy przeładunkowe szczególną rolę odgrywa naprowadzacz do kół dla samochodów dostarczających towary do magazynu. Pozornie zwyczajne rury, jednak bardzo ułatwiają kierowcom podjechać pod rampę, dok lub bramę magazynową.

Funkcja naprowadzacza do kół 

naprowadzaczeUsprawniony ruch na placu wyładunku towarów bardzo ułatwia szybkość i sprawność wykonania swojego zadania. Dlatego właśnie naprowadzacze kół są aż tak istotne w takim miejscu. Ich konstrukcja jest bardzo prosta – dwie dość długie rury, wykonane najczęściej z ocynkowanej stali, które są przymocowane równolegle względem siebie na podjeździe do rampy przeładunkowej lub bramy magazynu. Prostopadłe oraz charakterystyczne ułożenie do ściany budynku nie jest przypadkowe. Dodatkowo odpowiednia odległość między nimi umożliwia prosty wjazd pojazdom dostawczym równo pod sam punkt ładowania towaru. Aby jeszcze bardziej rzucały się w oczy kierowcom – przeważnie pomalowane są na jasnożółty kolor. Są dwa główne sposoby zamontowania naprowadzaczy. Jednym z nich jest zwyczajne przykręcenie ich do podłoża. Profile stalowe są po prostu przykręcane specjalnymi śrubami. Z kolei drugim sposobem jest zalewanie, czyli montowanie poprzez zabetonowanie. Ten przypadek jest odpowiedni, niezależnie od powierzchni. Bez względu na sposób montowania naprowadzaczy, ważne, aby spełniały swoje funkcje i były odpowiednio przymocowane do podłoża. Niezbędna jest tu wyjątkowa precyzja, bo jednak równoległa odległość musi być idealna, aby stalowe rury były pożyteczne.

Prosta budowa oraz montaż tych konstrukcji jest z pewnością ich największą zaletą, bo jednak spełniają one bardzo dużą rolę. Dzięki solidnemu wykonaniu naprowadzaczy, będą one służyły przez wiele długich lat i korzystniej wpłyną na pracę.