Darmowe ogrzewanie domu dzięki fotowoltaice

Budując dom zawsze przychodzi moment, w którym trzeba podjąć konkretną decyzję co do kwestii ogrzewania. Oczywiste jest to, że dom ogrzewać jakoś trzeba. Może więc warto rozważyć zainstalowanie paneli fotowoltaicznych i ogrzewanie domu energią elektryczną wyprodukowaną samodzielnie. Wydaje się, że ten kierunek jest dzisiaj zarówno ekonomiczny jak i proekologiczny.

Z fotowoltaiką można mieć darmowe ciepło

pszczyna fotowoltaikaPewnie nie jedna osoba zdziwi się co ma wspólnego fotowoltaika z darmowym ogrzewaniem. Okazuje się, że bardzo wiele, jeśli mówimy o ogrzewaniu z wykorzystaniem energii elektrycznej. Wystarczy bowiem zamontować sobie panele fotowoltaiczne o dobrze dobranej mocy produkcyjnej i za darmo zasilać kocioł elektryczny lub pompę ciepła. A teraz są to dwa najbardziej ekologiczne sposoby na ogrzewanie budynku jednorodzinnego. Takie rozwiązanie bardzo mocno propaguje miasto Pszczyna fotowoltaika jest tam w mocno obniżonych cenach dla tych, którzy zamontują pompę ciepła. Zresztą teraz jest tak, że większość firm sprzedających pompy ciepła oferuje instalacje fotowoltaiczne w mocno obniżonej cenie. To wszystko ma nas zachęcić do korzystania z odnawialnych źródeł energii. I właśnie w Pszczynie takie działanie przynosi efekty, bo miasto to jest coraz mniej zanieczyszczone. Pompa ciepła w parze z instalacją fotowoltaiczną to tak naprawdę całkowicie darmowe ogrzewanie. Produkujemy przecież swój prąd, którym zasilamy urządzenie grzewcze.

Za chwilę zmienią się też przepisy co do odsprzedaży wyprodukowanego przez panele prądu. O wiele bardziej opłaci się produkowanie prądu w takiej ilości, którą sami zużyjemy. A gwarancją odpowiedniego zużycia prądu jest zainstalowanie źródła ciepła zasilanego właśnie energią elektryczną. I to jest prosty sposób na bezpłatne ogrzewanie.