Deski kompozytowe na taras

Taras to miejsce, które zapewnia nam przestrzeń do wypoczynku, pracy czy rozrywki. Relaks na nim w piękny, słoneczny dzień lub spotkanie z przyjaciółmi to czysta przyjemność. Dlatego ważne, by ta przestrzeń była jak najbardziej przystosowana do naszych potrzeb i doskonale spełniała swoje funkcje.

Dlaczego wybrałem deski kompozytowe?

deski kompozytowePlanując modernizację (choć jest to pewnie określenie na wyrost) postanowiłem dokładnie przyjrzeć się dostępnym materiałom. To wcale nie jest tak oczywiste, ponieważ wybór jest naprawdę szeroki. W pierwszej kolejności warto zastanowić się, jaki efekt chcemy uzyskać. Mi najbardziej zależy na tym, by całość prezentowała się estetycznie i przez przynajmniej kilka lat nie wymagała czasochłonnych i kosztownych prac konserwatorskich. Z materiałów dostępnych na rynku, które nadają się na pokrycie tarasu według właściciela pobliskiego sklepu budowlanego w Poznaniu popularne są: kostka brukowa, deska tarasowa oraz płytki. Taras, jako miejsce znajdujące się na zewnątrz budynku musi być pokryte materiałem o doskonałych właściwościach. Sięgając po płytki – najpopularniejsze spośród nich to klinkier i terakota – powinniśmy zwrócić uwagę głównie na mrozoodporność. Jest do dobra propozycja ze względu na łatwość w czyszczeniu i brak konieczności konserwowania tarasu. W moim mniemaniu jednak jest to wersja elegancja, ale nie przytulna, podobnie zresztą jako kostka brukowa. Z tego powodu właśnie wybrałem solidne deski kompozytowe Poznań. Są one bardziej odporne na niskie i wysokie temperatury niż zwykłe drewno, a co więcej nie wymagają konserwacji, ba nawet malowania. Deska kompozytowa jest antypoślizgowa i odporna na ścieranie, poza tym podoba mi się to, że każda jest taka sama.

Muszę jednak przyznać, że grille będę urządzał na trawie, a w każdym razie w bezpiecznej odległości, ponieważ deski tarasowe kompozytowe nie są odporne na tłuszcz. Unikanie go jest naprawdę ważne, gdyż całość tarasu nie jest najtańsza w inwestycji. Za to efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania.