Dobry żłobek dla maluchów

Placówek nieobowiązkowych, do których rodzice mogą posyłać swoje pociechy jest wiele. Są one podzielone ze względu na wiek. Najpierw jest to żłobek, a następnie przedszkole, zanim jeszcze dziecko pójdzie do szkoły podstawowej.

Czy żłobki są bezpieczne?

zaufany żłobek - mokotówWielu rodziców ma dylemat czy posyłać dziecko do żłobka czy też nie, gdyż z pewnością jest to placówka dla bardzo małych dzieci. Przeważnie są przyjmowane maluchy w wieku od około dwunastego miesiąca życia, gdyż wtedy przeważnie się kończy urlop macierzyński i wiele mam musi wrócić do pracy. Jeżeli nie mają babci, która by się maluchem zaopiekowała lub nie chcą wynajmować niani, to żłobek jest idealnym rozwiązaniem. Co ciekawe, od miasta można dostać dofinansowanie na pobyt malucha w żłobku, zatem jest to kusząca propozycja. Można dziecko zapisać do publicznego lub też niepaństwowego żłobka, który znajduje się niemalże w każdym mieście. Jeżeli interesuje nas zaufany żłobek – Mokotów jest dzielnicą, w której zarejestrowanych jest nawet kilkanaście takich placówek. Dzieci mają w nim zapewnioną doskonałą opiekę doświadczonych pań, które organizują dla maluchów ciekaw zajęcia edukacyjne, muzyczne, taneczne oraz językowe. Maluchy z pewnością są stymulowane na różne sposoby, dzięki czemu szybciej się rozwijają. Również sam kontakt z rówieśnikami daje im sporo bodźców i wrażeń. Dzieci mają wydzielony czas na zabawę, posiłki, a także na popołudniową drzemkę, która jest obowiązkowa w wieku do trzech lat, czyli w okresie, kiedy maluchy uczęszczają do żłobka.

Jeżeli chodzi o czas, jaki dzieci mogą spędzać w żłobku, to przeważnie jest to okres od szóstej trzydzieści do siedemnastej. Dzięki takim godzinom, rodzice nie mają problemu z przyprowadzeniem dzieci przed pracą i ich odebraniem po jej zakończeniu.