Drewno znów budulcem numer jeden

Coraz częściej decydujemy się na budowę drewanianego domu. Czy jest to  dom letniskowy, będący realizacją naszych marzeń, czy też dom mieszkalny, fakt jest jeden- drewno wraca do łask. Mówią o tym głośno firmy budowlane. Mówią też o tym coraz częściej spotykane, nie tylko na Śląsku, całe osiedla drewnianych domów.

Producenci drewnianych domów zacierają ręce

domy drewniane na ŚląskuOferty firm budowlanych są wciąż poszerzane, bo zwiększa się zainteresowanie drewnianmy budownictwem. Możemy wybierać wśród domków letniskowych rodem z gór, czy nawet wspaniałych rezydencji. Drewniany domy z bali nie mają wymagań co do podłoża, więc można postawić praktycznie wszędzie. Bardzo dużą zaletą jest szybkość ich powstawania, ponieważ taki budynek stawia się w przeciągu kliku miesięcy. Współpraca firm budowlanych z projektantami pozwala na dostosowanie wyglądu naszego budynku pod indywidualną koncepcję. Różnice, mimo zastosowania tej samej techniki i materiału są widoczne na pierwszy rzut oka. Przykładowo domy drewniane na Śląsku bardzo mocno różnią się od tych z Małopolski. Widać preferencje mieszkańców tych województw są odmienne. Na Śląsku dominuje tendencja na zakrywania drewna przez nałożenie na elewacje domu kolorowej farby i zasłonienie ścian wewnętrznych płytami. Nadaje to wnętrzom bardziej nowoczesny styl. Kraków i okolice natomiast, bardziej przywiązane są do tradycji. 

Producenci drewnianych domów cieszą się, gdyż z roku na rok przybywa im klientów. Polacy zaczęli realizować swoje marzenia o prywatnym, klimatycznym domku z drewna. Część z nich natomiast jest bardziej wymagająca. Oczekują nowoczesnych projektów, gdzie niekoniecznie użycie drewna będzie widać gołym okiem. Jednego możemy być pewni- drewno przeżywa prawdziwy renesans jako materiał budowlany.