Drukarnia cyfrowa czy offsetowa – z usług której warto korzystać

 

Obecnie w branży poligraficznej z równie dobrym skutkiem działają tak drukarnie offsetowe jak i poligraficznej, z której z nich bardziej opłaca się korzystać i czym one się od siebie w zasadzie różnią? To, która będzie dla nas lepsza w dużej mierze będzie zleżeć od tego co chcemy wydrukować i jakie będą nasze potrzeby.

Druk cyfrowy czy offsetowy – wady i zalety

druk cyfrowyŻeby wskazać z usług jakiej drukarni w danej sytuacji lepiej korzystać, należy chociażby słów kilka powiedzieć o samych rodzajach druku w nich stosowanych. I tak druk offsetowy, czyli tradycyjna technika drukarska wykorzystuje do druku farby, które to musza zostać rozmieszana, potrzebne są także płyty do druku na których zamieszczony jest szablon. Co za tym idzie cały proces drukarski wymaga etapu przygotowawczego co jest dość pracochłonne jak i kosztowne, w związku z czym technikę tę stosuje się do dużych nakładów. Wówczas to każda kolejna sztuka drukowanej ulotki czy broszury obniża jej koszt, dzięki czemu druk offsetowy jest bardziej opłacalny pod względem cenowym niż cyfrowy, jednak tylko przy większych nakładach. Prz tym małych to znowuż drukarnia cyfrowa jest korzystniejsza. Tutaj nie ma żadnego etapy przygotowawczego, drukuje się prosto z komputera przy wykorzystaniu drukarki cyfrowej, a co za tym idzie każda sztuka drukowanego materiału kosztuje dokładnie tyle samo, bez względu na ilość. Jeśli chodzi o jakość to jest ona dość porównywalna, choć nadal wskazuje się że druk offsetowy jest dokładniejszy, jednak przy tym druk cyfrowy jest bardziej powtarzalny. Jeśli chodzi o druk cyfrowy to jego niewątpliwa zaletą jest czas, możliwe jest wykonanie zamówienie prawie od ręki.

Zarówno druk cyfrowy jak i offsetowy ma swoje zalety, a co za tym idzie to czy należy skorzystać z oferty drukarni cyfrowej czy offsetowej zależy od tego jaki charakter ma nasze zamówieni. Przede wszystkim jednak czynnikiem decydującym powinna być tu wielkość nakładu.

Więcej informacji http://drukarniacyfrowa24.eu