Efektywne ocieplanie poddasza

Nie da się ukryć, że ciepłe powietrze zawsze unosi się ku górze. Powinniśmy więc o tym pamiętać szczególnie wtedy gdy budujemy nasz dom i zastanawiamy się nad stworzeniem warstwy termoizolacyjnej. Obecnie bardzo dużo osób decyduje się nawet po latach na ocieplanie poddaszy. W tym celu stosuje się najróżniejsze materiały, które w tym zadaniu się świetnie sprawdzają. 

Pianka PUR na poddasze 

ocieplanie poddasza pianką purBardzo duża ilość ciepła z wnętrza naszego mieszkania uchodzi przez poddasze. Niekiedy wystarczy zadbać o to by poddasze było odpowiednio zabezpieczone i automatycznie poprawi się wydajność naszych systemów grzewczych. W ostatnim czasie bardzo popularne stało się ocieplanie poddasza pianką PUR. Pianka ta jest tworzywem w pełni sztucznym ale doskonale się w ocieplaniu sprawdza z powodu swoich parametrów. Na dzień dzisiejszy wyróżnić możemy dwa główne rodzaje pianki PUR jaką możemy zastosować w naszym domu. Pierwszym z tych rodzajów jest pianka o strukturze zamkniętokomórkowej. Wyróżnia się ona bardzo dużą efektywnością w izolowaniu ale jednocześnie nie przepuszcza pary wodnej ani innych gazów. Radzi sobie z tym zaś doskonale drugi rodzaj pianki jaką jest pianka otwartokomórkowa. W tym przypadku para wodna może swobodnie być odprowadzana. Dzięki temu ten gatunek pianki jest szczególnie często używany w przypadku domów drewnianych. Drewno w takich konstrukcjach musi oddychać więc taka pianka doskonale się sprawdzi. 

Ogólnie rzecz biorąc ocieplanie pianką poliuretanową to rozwiązanie naprawdę bardzo ciekawe i niezwykle efektywne. Wiele osób miewa dylematy czy lepiej wybrać piankę poliuretanową czy jednak wełnę mineralną. Ostatnio jednak zdecydowanie częściej wybór pada na piankę. W naszym kraju funkcjonuje bardzo dużo firm, które się nakładaniem takiej pianki zajmują.