Ergonomiczna budowa szlifierki kątowej marki Hitachi

 

Każdy kto wybiera szlifierkę kątową, powinien zapoznać się z urządzeniami marki Hitachi. Jest to marka ceniona na polskim rynku i nie tylko. Urządzenia tej marki odznaczają się znacznie większą wytrzymałością i wydajności w porównaniu do urządzeń innych marek.

Trwałe szczotki węglowe w szlifierce kątowej Hitachi

szlifierka hitachi g13staObudowa szlifierki kątowej marki Hitachi jest bardzo ergonomiczna. Dzięki dodatkowej rękojeści praca z taką szlifierką jest łatwa i nie stanowi żadnego problemu. Użytkownik szlifierki przede wszystkim nie męczy się w trakcie pracy, co jest bardzo ważne. Szlifierka jest lekka, dlatego nawet po kilku godzinach pracy ze szlifierką ręce nie bolą. Do szlifierki marki Hitachi doskonale pasuje tarcza o średnicy 125mm. Warto zwrócić uwagę na to, jaką prędkość obrotową osiąga to urządzenie. Okazuje się, że jest to zawrotna prędkość aż 11500 obrotów w ciągu jednej minuty! Taka szlifierka hitachi g13sta to idealne rozwiązanie dla profesjonalistów, którzy chcą korzystać z najlepszego sprzętu, jaki jest dostępny na rynku. Szlifierkę kątową Hitachi można zamówić nawet przez internet. Jej koszt to około 200 zł. W szlifierkę wbudowano specjalny system chłodzący. Optymalne chłodzenie sprawia, że urządzenie nie przegrzewa się, a jego żywotność jest znacznie wydłużona. Głowica szlifierki jest niska, co umożliwia pracę nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach. Obudowa jest wyprofilowana, a sam kształt szlifierki jest smukły. Obwód sprzętu wynosi tylko 197mm, dzięki czemu użytkownik jest w stanie pewnie trzymać narzędzie w rękach.

W szlifierce znajdują się trwałe szczotki węglowe, których nie trzeba często wymieniać. Uzwojenia silnika posiadają specjalną izolację. Jest to dodatkowa ochrona przed uszkodzeniem. Masa całego urządzenia to mniej niż 2 kg. Warto wspomnieć o mocy urządzenia, która wynosi 600W.