Fachowa naprawa pasów bezpieczeństwa

W naszych drużynowych samochodach najczęściej zamontowane są starego typu mechaniczne pasy bezpieczeństwa, bez żadnych elektronicznych dodatków. Być może nie są one tak dokładne jak nowocześniejsze warianty, i nie mają wszystkich udogodnień, aczkolwiek z tego powodu jest w nich mniej elementów które mogą ulec uszkodzeniu. Oczywiście, pasy nadal mogą ulec awarii, zwłaszcza podczas jazdy offroadowej.

Profesjonalna naprawa uszkodzeń pasa samochodowego

fachowa naprawa pasów bezpieczeństwaMechaniczne pasy bezpieczeństwa najczęściej ulegają rozregulowaniu podczas dynamicznej jazdy po terenowych torach, które wymagają najbardziej agresywnego i dynamicznego stylu jazdy. Rozregulowane pasy stają się poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa w samochodzie, gdyż nie spełniają swojego zadania w ogóle, i nie chronią przed możliwością uderzenia w przednią szybę po kolizji czy podczas gwałtownego hamowania, dlatego też w momencie zauważenia takiego problemu, każdy samochód odsyłamy natychmiast do naprawy. Fachowa naprawa pasów bezpieczeństwa jest obecnie przeprowadzana niemal przez wszystkie warsztaty samochodowe, więc ewentualne awarie i problemy z pasami usuwane są błyskawicznie. Nawet jeśli samochód wyposażony jest w nowe pasy, które mają mnóstwo sensorów i części elektronicznych, naprawa nadal bywa bardzo szybka i sprawna. W większości przypadków przyczyną jest zmęczenie materiału czy rozregulowanie mechanizmu, a jeśli nie jest on zniszczony mechanicznie, może być naprawiony zaledwie w kilkanaście minut w dowolnym samochodzie.

Po krótkiej wizycie w warsztacie samochodowym nawet najbardziej zużyte i poluzowane pasy bezpieczeństwa mogą być przywrócone do całkowitej sprawności, bardzo niewielkim kosztem. W przypadku poważnego uszkodzenia czy zużycia taśmy, wymagana jest natomiast wymiana elementów na nowe.