Fachowe pranie dywanu

Obecnie bardzo dużo osób posiada w domu dywan, który stanowi element dekoracyjny wykorzystywany do przykrycia podłogi lub czasem także ścian. Na pewno będą się doskonale prezentować, jeżeli będą systematycznie czyszczone.

Czym pierze się dywany?

profesjonalne pranie dywanów - ŁódźDywany i wykładziny, które posiadamy w domu mogą być wykonane z włókien naturalnych lub syntetycznych. Do tych pierwszych zaliczamy przede wszystkim dywany z wełny, bawełny lub jedwabiu. Jeżeli chodzi o syntetyczne, to dostępne są poliestrowe, wykonane z polipropylenu czy wiskozy. Bez względu z czego jest wykonany dywan, trzeba go systematycznie czyścić, aby pozostał w dobrym stanie i nie był siedliskiem bakterii i roztoczy. Możemy go odkurzać żeby pobyć się z jego powierzchni okruszków, piachu, sierści kotów i psów czy kurzu. Jednak w celu pozbycia się plam konieczne będzie profesjonalne pranie dywanów – Łódź jest miastem, w którym znajdziemy kilka firm świadczących takie usługi. Oddanie dywanu do pralni jest na pewno bezpieczniejsze niż samodzielne jego czyszczenie, ponieważ można go łatwo niszczyć niewłaściwie dobranym detergentem. Profesjonalne pranie jest wykonywane przy użyciu specjalnych urządzeń piorących, które zużywają minimalną ilość wody. Do tego korzystają ze sprawdzonych środków chemicznych, które skutecznie usuwają wszelkie zabrudzenie nie uszkadzając powierzchni dywanu. Pralnie przyjmują wszelkie rodzaje dywanów i wykładzin, które mogą mieć rozmiar od małych chodniczków po pokrywające całe pomieszczenie dywany.

Proces czyszczenia dywanu odbywa się w kilku etapach, które finalnie prowadzą do pozbycia się wszelkich zabrudzeń, odświeżenia, a także likwidacji bakterii i roztoczy, które często gromadzą się na jego powierzchni. Cena usługi zależy od rodzaju i rozmiaru dywanu.