Główne funkcje i budowa paneli trójwymiarowych

Innowacje technologiczne nie tylko poszerzyły możliwości producentów materiałów budowlanych, ale także przygotowały warunki do tworzenia oryginalnych rozwiązań wnętrzarskich. Malowane ściany i tradycyjne tapety zostały zastąpione panelami tłoczonymi, które potocznie nazywane są panelami trójwymiarowymi. Używając paneli 3D do ścian, projektanci i mistrzowie dekoratorzy tworzą prawdziwie artystyczne arcydzieła, które zmieniają przestrzenne granice lokalu.

Trójwymiarowa kompozycja paneli

trójwymiarowe panele ściennePanele 3D to płyty z wypukłą teksturą na przedniej stronie. Efekt trójwymiarowości uzyskuje się za pomocą wypukłych lub wytłaczanych wzorów, nakładanych w zależności od materiału płyty na różne sposoby. Wytłaczane panele ścienne stosuje się przy komponowaniu wolumetrycznych paneli ściennych w postaci dyskretnych płyt z naniesionymi fragmentami ogólnego wzoru, z których, montowana jest pojedyncza kompozycja wystroju ściany w salonie, sypialni i innych pomieszczeniach domu. Ze względu na swoją strukturę trójwymiarowe panele ścienne są płytami dwuwarstwowymi. Każda z warstw panelu 3D spełnia swoją funkcję. Warstwa wewnętrzna to podkład nośny, na który od strony frontowej nakładany jest ornament. Tylna zewnętrzna część płyty jest gładka, jej przeznaczeniem jest służenie jako powierzchnia nośna dla paneli ściennych po zamontowaniu na pionowej płaszczyźnie ściany. Zewnętrzna warstwa jest bezpośrednio przestrzennym wzorem, który określa artystyczne i dekoracyjne przeznaczenie panelu 3d we wnętrzu mieszkania.

Płyty trójwymiarowe w pełni odpowiadają panującemu trendowi łączenia kilku funkcji z materiałami wykończeniowymi. Panele pomagają jednocześnie rozwiązać trzy główne zadania: dekoracyjne, polegające na tworzeniu estetycznie kompletnych kompozycji przestrzennych, wizualno-przestrzenne, których celem jest wizualna korekta przestrzennych konturów pomieszczenia i praktyczne, mające na celu wyrównanie nierówności ścian, stworzenie dodatkowej wewnętrznej izolacji cieplnej i akustycznej.