Internetowa sprzedaż urządzeń hakowych

Pracując jako grafik komputerowy miałem ostatnio nie zwykłe zlecenie. Skontaktował się ze mną przedstawiciel bardzo dużej firmy produkującej urządzenia i maszyny. Chciał abym stworzył dla nich bloga oraz platformę związaną ze sklepem internetowym.

Hakowce sprzedawane za pomocą sieci 

hakowce producentJednak to wszystko miało zachować jeden styl i być bardzo dobrze wykonane. Chodziło o funkcjonalność oraz łatwość w obsłudze, ponieważ chcieli część sprzedaży przenieść na drogę elektroniczną. Oczywiście chodziło głównie o zwiększenie sprzedaży i o możliwość przeczytania o produktach za pomocą internetu. Tutaj głównym elementem były hakowce producent, które co jakiś czas zyskiwały sporą popularność. Na dodatek idealnie nadawały się do transportowania kontenerów i znajdywały swoje zastosowanie w różnych branżach przemysłowych. Jednak nawet prywatna osoba kupująca ich produkt mogła startować z własnym biznesem. Była to możliwość szybkiego dorabiania sobie, ponieważ nawet rozwijające się firmy usuwające śmieci szukały kogoś takiego na zlecenie. Producent urządzeń hakowych chciał przenieść swoją sprzedaż do świata internetu. Musiałem zadbać o to aby sprzedaż była bardziej widoczna i docierała do różnej grupy klientów. To było dla mnie ogromnie ważne, ponieważ jako projektant sklepu internetowego oraz bloga musiałem dokładnie wiedzieć jak wszystko wykonywać. Hakowce były przeznaczone dla odpowiedniej grupy chętnych dlatego wygląd i funkcje sklepu musiały zostać tak wykonane aby bez problemu można było przeczytać o każdym produkcie.

Na drugim planie była możliwość dodawania zdjęć wysokiej jakości. Producent chciał aby każde można było przybliżyć i dowolnie obejrzeć. Dzięki temu klient był bardziej świadomy tego co nabywa. Dla mnie było to wielkie wyzwanie ale byłem ciekawy efektu końcowego.