Jak bezpiecznie przenosić ciężkie ładunki?

Prace przeładunkowe wymagają użycia ciężkiego sprzętu. Powinien być on odporny, przede wszystkim na bardzo duże obciążenia. Najczęściej tego typu sprzęt używany jest podczas prac w budownictwie, jak również przemyśle.

Jaki rodzaj zawiesi wybrać?

zawiesia łańcuchoweBezpieczne przenoszenie bardzo ciężkich ładunków jest bardzo wymagające. Tak naprawdę, bez ciężkiego sprzętu nie jest możliwe bezpieczne transportowanie bardzo ciężkich ładunków. Obecnie w tym celu najczęściej wykorzystywane są zawiesia łańcuchowe. Ich popularność wynika przede wszystkim z faktu, że są w stanie znosić ekstremalne obciążenia, głównie dzięki swojej wyjątkowej konstrukcji, oraz wysokiej odporności. Dzięki temu sa one stosowane przy najtrudniejszych pracach związanych z przeładunkiem. Warto pamiętać o tym, że zawiesia pracują w bardzo trudnych warunkach środowiskowych. Dlatego też tak ważne jest, by były one solidne, niezawodne, co powinny potwierdzać odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. W zastosowaniach profesjonalnych, największym zainteresowaniem cieszą się zawiesia posiadające normę EN 818-4. Jest to norma, która potwierdza bezpieczeństwo użycia całego zawiesia, a poszczególne jego elementy, takie jak haki czy też złączki, powinny posiadać swoje własne normy bezpieczeństwa. Informacje o danym zawiesiu powinny zawsze znajdować się na specjalnej tabliczce znamionowej trwale przymocowanej do danego zawiesia. Jest to bardzo ważne, aby mieć gwarancję, że użycie tego sprzętu będzie w pełni bezpieczne dla ładunku.

W obecnych czasach transport ciężkich ładunków jest możliwy dzięki specjalnemu sprzętowi. Sprzęt ten powinien być w stu procentach bezpieczny, co powinny potwierdzać nadane mu certyfikaty. Tylko w takim wypadku można mieć gwarancje, że użycie danego akcesorium nie spowoduje uszkodzenia cennego ładunku.