Jak dostać kredyt hipoteczny?

Posiadanie własnego domu czy mieszkania to marzenie wielu osób. Ze względu jednak na niezwykle wysokie ceny nieruchomości, mało kto tak naprawdę jest w stanie wejść w posiadanie własnego lokum, bez konieczności skorzystania z zewnętrznego finansowania. Mowa tu o kredycie hipotecznym. Jak go uzyskać? Podpowiadamy.

Uzyskanie kredytu hipotecznego krok po kroku

kredyt hipoteczny swarzędzPrzed pójściem do banku po kredyt hipoteczny, najlepiej odpowiednio przygotować się do tej procedury. Są bowiem takie wymagania, które przed kredytobiorcami stawiają wszystkie instytucje finansowe, więc warto o nie zadbać. Mowa tu uzyskiwaniu odpowiednio wysokich zarobków, które pozwolą na swobodną spłatę comiesięcznych rat. Ponadto, ważny jest także rodzaj umowy, na podstawie której uzyskiwane są dochody. Jeżeli chodzi o kredyt hipoteczny Swarzędz to miasto, na terenie którego jest dużo banków, a w ich ocenie najlepiej wypada umowa o pracę na czas nieokreślony lub odpowiednio długo prowadzona własna działalność gospodarcza. Osoby, które uzyskują zarobki z tytułu umowy zlecenie lub umowy o dzieło, raczej nie powinny liczyć na to, iż uda im się otrzymać takie finansowanie. Ponadto, konieczne jest dysponowanie własnymi środkami w wysokości 20% wartości nieruchomości, którą będą chciały kupić. Najlepiej również spłacić ewentualne zobowiązania, takie jak kredyty konsumpcyjne czy samochodowe, gdyż ich posiadanie w chwili ubiegania się o kredyt hipoteczny, może wpłynąć na zdolność klienta do jego uzyskania.

Jak widać istnieje kilka ważnych kwestii, o które warto zadbać przed złożeniem wniosku o udzielenie kredytu hipotecznego. Dzięki temu możliwe będzie uzyskanie finansowania szybciej, a tym samym zakupienie upragnionej przez siebie nieruchomości. Oczywiście w zależności od tego, w jakim banku będzie zaciągane zobowiązanie, wymagań tych może być więcej i mogą się między sobą różnić.