Jak działają drukarki 3D?

 

Od pewnego czasu słyszymy o drukarkach 3D, jednak wielu z nas wciąż nie wie czym one tak naprawdę są i jak właściwie działają. Otóż tego rodzaju drukarki 3D różnią się od tych tradycyjnych na tusz lub laserowych przede wszystkim tym, że nie potrzeba do nich papieru, ponieważ drukujemy bryłę, a jeszcze bardziej odpowiednim określeniem byłoby tworzenie przestrzennej bryły. Więcej przydatnych informacji w tekście poniżej.

Zastosowanie drukarek 3D

drukarki 3d warszawaOtóż, aby wydrukować coś za pomocą drukarki 3D należy najpierw zaprojektować dany wzór lub też znaleźć darmowy projekt w Internecie. I to właściwie tyle naszej pracy, resztę zrobi za nas sama drukarka. Można jeszcze dookreślić precyzję z jaką projekt ma zostać wykonany i jego szybkość. Jeszcze pięć lat temu za drukarkę 3D musieliśmy zapłacić około sześciu czy siedmiu tysięcy złotych, dziś na taki produkt musimy wydać nawet 6 razy mniej. A jakie jest właściwie ich zastosowanie? Co można zrobić z tych małe wielkości plastikowych obiektów wydrukowanych w domu? Trzeba zacząć od tego, że wydrukować można naprawdę wszystko, ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Pole jest tak szerokie, że w 2015 roku wydrukowano broń palną, co wzbudziło niemałe kontrowersje i panikę. Co dziwniejsze, w Chinach buduje się domy za pomocą tego typu sprzętu, oczywiście większego kalibru. Jeśli chodzi o drukarki 3D Warszawa to miasto, w którym znajdziemy wiele firm zajmujących się właśnie większego rodzaju drukami.

Dla wielu osób drukarki 3D służą wyłącznie do zabawy, jednak mogą służyć one wyższym i niebywale potrzebnym celom. Otóż dzięki komputerowej precyzji i udoskonaleniu technologii, za pomocą drukarki 3D tworzy się już protezy, które ułatwiają osobom niepełnosprawnym życie. Dodatkowo, koszt ich wykonania jest mniejszy.