Jak powinien wyglądać kurnik?

Chowanie kur to wcale nie taka prosta sprawa. Być może wydaje się nam, że wystarczy trzymać kurki w nocy zamknięte szczelnie, żeby żaden szkodnik się na nie nie połasił, a w ciągu dnia mogą sobie chodzić, gdzie chcą. Można i tak chować kurki, ale to jest zdecydowanie minimum i metody z poprzedniej epoki. Obecnie należy poświęcić im trochę więcej czasu i uwagi, a warunki zapewnić nieco lepsze, aby zwierzętom było u nas po prostu dobrze.

Kurnik i jego odpowiednie wyposażenie

wyposażenie kurnikówKurnik powinien wyglądać tak i powinien być przygotowany tak, aby wszystkie kury miały swoje miejsce, aby miały gdzie spać i znosić jajka, czyli aby mogły wykonywać takie tradycyjne, codzienne zajęcia i zobowiązania. Warto zapewnić im grzędy i komfortowe przegródki, wyściełane sianem, czy słomą, aby milej i w lepszych warunkach nasze kurki mogły znosić jajka, które my z kolei tak lubimy jeść. Pamiętajmy, że wyposażenie kurników to bardzo ważna rzecz, bardzo ważna kwestia, jeżeli chcemy, aby nasze kury miały komfort w swoich domkach. Nie traktujmy zwierząt, jak istot gorszej kategorii, ale warto wiedzieć, że one tak samo czują i jeżeli mają komfortowe warunki, to czują się lepiej i są bardziej wydajne, znoszą więcej jajek, są po prostu szczęśliwsze. Dlatego warto zadbać o jak najlepsze warunki dla naszych zwierząt, ale również bezpieczne, po prostu nie zapominajmy i o tej ważnej kwestii.

Jeżeli chcemy chować zwierzęta to nie zapominajmy o tym, aby zapewnić im komfort, aby postarać się o to, żeby zawsze czuły się szczęśliwe, a przede wszystkim bezpieczne. Zadbajmy o to my, jako ludzie, bo jeżeli decydujemy się wziąć zwierzęta pod swoje skrzydła, to decydujemy się również wziąć na siebie odpowiedzialność za nie i za to, żeby nic ich nie atakowało i nie stanowiło dla nich zagrożenia.