Jak używać lakierów hybrydowych?

Ostatnimi czasy wiele kobiet zainteresowało się manicure hybrydowym. Stał się on bardzo popularny wypierając inne sposoby ozdabiania paznokci. Wiele osób zdecydowało się także na wykonywanie takiego manicure samodzielnie. Jak się za to zabrać? W co należy się wyposażyć, aby stworzyć manicure hybrydowy jak z salonu? Podpowiadam poniżej. 

Jak wykonać profesjonalny manicure lakierem hybrydowym? 

lakier hybrydowyWykonanie manicure hybrydowego powinniśmy zacząć od zaopatrzenia się w odpowiednie akcesoria. Przede wszystkim musimy posiadać specjalną lampę UV. Utwardzi ona lakier na płytce naszego paznokcia. Oprócz tego potrzebne nam będą cążki do skórek i pilniki do paznokci. Niezbędny będzie też tak zwany cleaner. Wymagane jest także użycie lakierów hybrydowych typu baza oraz top. Do tego lakier hybrydowy w ulubionym kolorze i można wziąć się do pracy. Manicure hybrydowy powinien zacząć się od przygotowania paznokci i skórek. Oczyśćmy paznokcie, spiłujmy je do pożądanej długości oraz usuńmy wystające skórki. Musimy także zmatowić płytkę paznokcia pilnikiem. Następnie za pomocą wacika należy przetrzeć paznokcie specjalnym cleanerem. Pierwszą warstwą lakieru zawsze jest baza. Po pomalowaniu paznokci bazą należy utwardzić ją przez około minutę pod lampą. Na bazę nakładamy kolorowy lakier. Również każdą jego warstwę utwardzamy pod lampą aż do uzyskania odpowiedniego odcienia. Ostatnią warstwą jest top, który zabezpiecza lakier i nadaje mu trwałość. Po utwardzeniu go w lampie przecieramy paznokcie cleanerem.

Lakiery hybrydowe to idealny sposób na trwały i piękny manicure. Możemy wykonać go samodzielnie w domu w prosty sposób. Dzięki temu będziemy mogły cieszyć się manicure przez długi czas. Lakiery hybrydowe utrzymują się bowiem na paznokciach nawet przez kilka tygodni.