Jak używać rzepów samoprzylepnych?

Jeżeli zależy ci na bezproblemowym mocowaniu różnych przedmiotów do powierzchni płaskich, w tym ścian Twojego domu, warto zainteresować się ofertą hurtowi pasmanteryjnych. Sprzedawane przez nie produkty ułatwią Ci przytwierdzenie do ściany ulubionego zdjęcia rodzinnego czy kalendarza bez konieczności wiercenia czy wbijania gwoździ.

Główne zastosowania rzepów samoprzylepnych

rzepy samoprzylepne z klejemNa rynku dostępnych jest już wiele sposobów na takie mocowanie różnych przedmiotów na ścianie, które nie zniszczy jej powierzchni. Mam tu na myśli głównie rzepy samoprzylepne z klejem, które są sprzedawane w każdym sklepie lub hurtowi pasmanteryjnej. Rzepy tego typu są sprzedawane w formie taśmy, do samodzielnego przycięcia w domu. Wewnętrzna strona jest pokryta właściwym rzepem, a część zewnętrzna, to  przykryta paskiem, samoprzylepna powierzchnia. Aby przymocować dany produkt do ściany za pomocą tego typu rzepów, wystarczy jeden pasek przykleić do ściany, a drugi – na obiekcie, który chcemy zamocować. Połączenie zyskamy dzięki  chwytnym właściwościom rzepów. Co ważniejsze, rzepy z czasem nie tracą swoich właściwości co nie jest takie oczywiste w przypadku kleju, dzięki czemu obrazek będzie przymocowany na ścianie do momenty, gdy nie będziemy chcieli go zdjąć lub przewiesić w inne miejsce. Co jeszcze istotniejsze, przy umiejętnym oderwaniu rzepa od ściany nie pozostaną na niej żadne ślady, co nie jest możliwe gdy mocujemy przedmiot przy pomocy wkrętów czy gwoździ. Taśmy rzepów samoprzylepnych są dostępne w różnej szerokości, dzięki czemu można je dobrać do rozmiarów i wagi niemal każdego przedmiotu.

Nieinwazyjne mocowanie przedmiotów i materiałów do ściany jest bardzo istotne, szczególnie dla tych osób, które nie chcą uszkadzać ścian świeżo wyremontowanego mieszkania, lub też nie posiadają go na własność, ale na przykład jedynie go wynajmują. Z tego też względu rośnie popularność metod mocowania opartych na samoprzylepnych rzepach i haczykach.