Jaką koszulę do porodu wybrać?

 

Przygotowując się do porodu w szpitalu, nie można zapomnieć o potrzebach matki, ponieważ zazwyczaj to właśnie kobiety skupiają się głównie na wyprawce dla maluszka. A przecież komfort matki jest bardzo istotny i wpływa na samopoczucie i bezpieczeństwo noworodka. Bardzo ważne jest, aby kobieta zabrała ze sobą kilka koszul, w tym jedną przeznaczoną do porodu, specjalne majtki poporodowe i stanik do karmienia. 

Czy trzeba posiadać własną koszulę porodową?

Koszule do poroduW niektórych sytuacjach to szpital zapewnia bieliznę i koszulę przeznaczoną do porodu, która zwykle i tak nadaje się później wyłącznie do wyrzucenia. Nie jest to jednak żadnym standardem, dlatego warto wyposażyć się w specjalne koszule do porodu, które powinny być szerokie i dosyć elastyczne. W żadnym wypadku kobieta nie powinna tutaj sugerować się ceną czy wyglądem koszuli, ponieważ ma ona zapewnić wygodę w trakcie porodu, który stanowi ogromny wysiłek dla ciężarnej. Koszula z pewnością zostanie mocno zabrudzona, dlatego najlepiej zamówić specjalne szpitalne koszule, które są wykonane z lekkiego i przewiewnego materiału i nie kosztują zbyt dużo. Jeśli mamy zaplanowane cesarskie cięcie, to wtedy należy zakupić specjalną koszulę z rozcięciem z przodu ubrania. Warto mieć swoje elementy odzieży szpitalnej, ponieważ w nich czujemy się najlepiej.

Przydają się także miękkie i komfortowe piżamy, szlafrok i ciepłe kapcie podczas pobytu z maluszkiem w szpitalu. Zazwyczaj matka z dzieckiem spędzają kilka dni na oddziale położniczym, dlatego dobrze zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy, szczególnie gdy nie zawsze można liczyć na przyjazd bliskich, aby mogli ewentualnie coś dowieźć. Torba szpitala z ubraniami dla dziecka raz matki powinna zostać spakowana już w 7-8 miesiącu ciąży, ponieważ wiele porodów jest rozwiązanych znacznie szybciej.