Jakich warunków potrzebuje bezkolcowa jeżyna?

Coraz większa liczba osób decyduje się na zakupienie sadzonek, które sadzą koło domów. Jest to całkowicie zrozumiałe, bo rośliny owocowe są niezwykle dobrym wyborem. Zamiast płacić grube pieniądze za owoce w sklepie, lepiej jest zapłacić znacznie mniej za sadzonkę i mieć owoce pod ręką każdego roku. Postaram się nieco o tym napisać.

Jakiej gleby wymaga jeżyna?

jeżyna bezkolcowaSzczególnie dobrym wyborem okazuje się bezkolcowa jeżyna. Jest to roślina naprawdę popularna w Polsce, która zapewnia pyszne owoce, a przy tym nie posiada zbyt wysokich wymagań pod względem gleby. Jednak ta roślina nie cierpi ziemi podmokłej. Choć w przypadku sadzonek trzeba zawsze pamiętać o tym, żeby gleba była do pewnego stopnia wilgotna. Dopiero wtedy ta roślina będzie dobrze rosła. Jednocześnie trzeba też zauważyć, że najlepiej jeżyna czuje się na lekko kwaśnej glebie, co trzeba przyznać, że pasuje do większości miejsc w Polsce. Oczywiście kompost lub obornik to dobry pomysł jeszcze zanim posadzi się sadzonkę w dane miejsce. Poza tym idealne jest dla niej miejsce pełne słońca, a przy tym osłonięte od wiatru. Jeżyna bezkolcowa okaże się z pewnością idealnym wyborem. Sam posiadam taką roślinę i jestem z niej w pełni zadowolony, mimo wszystko zapewnia ona pyszne owoce, którymi zajadam się co roku. Trzeba jednak sprawdzić, które konkretnie odmiany są dobrym wyborem biorąc pod uwagę polskie warunki, a także to czy chodzi o jedzenie owoców, czy też robienie z nich rozmaitych przetworów.

Skoro tak łatwy jest obecnie dostęp do sadzonek to jak najbardziej warto z tego skorzystać. Jestem pewien, że mając do dyspozycji wspaniałe sadzonki będzie można oczekiwać już po pewnym czasie ogromnych krzaków, z których zwisać będą pyszne jeżyny. Co jak co, ale dobrze jest zadbać o coroczne dostawy świeżych owoców.