Kiedy i czym olejować taras?

Dzięki systematycznemu i regularnemu olejowaniu tarasu wykonanego z drewna, przez długi czas będziemy mogli się cieszyć jego nienagannym wyglądem. Drewno niestety z biegiem czasu traci swój pierwotny kolor, szarzeje, proces ten możemy jednak spowolnić, a nawet i odwrócić wykonując olejowanie.

Olejowanie za pomocą oleju osmo

olej osmo w niskiej cenieOczywiście by olejowanie było skuteczne, należy zastosować do tego odpowiedni produkt. Z pewnością godny polecenia jest bezbarwnolej osmo w niskiej cenie. Oczywiście wśród produktów tego producenta są również oleje w różnorodnych odcieniach drewna, dzięki którym nadamy nowego koloru deskom tarasowym. Olejować taras należy przynajmniej dwa razy w roku, na początku wiosny, a także przed zimą. Nie należy przeprowadzać tego zabiegu w deszczowe dni, a także wietrzne gdyż podmuch wiatru mógłby nanieść zanieczyszczenia na świeżo zaolejowany taras, co spowodowałoby ich przyklejenie do powierzchni desek. Nie należy także wybierać zbyt słonecznych dni, gdyż nadmierne słońce mogłoby powodować rozluźnienie struktury oleju zamiast jego wysychanie. W pierwszej kolejności powinniśmy powierzchnię tarasu dokładnie wyczyścić. Najlepiej taras zamieść, a później umyć wodą z szarym mydłem za pomocą szczotki, po czym taras dokładnie spłukać. W razie potrzeby powierzchnię tarasu można przetrzeć papierem ściernym bądź szlifierką, a następnie drewno dokładnie oczyścić z opiłków i kurzu. Olej osmo nakładamy tylko na dobrze wysuszone i oczyszczone drewno.

Równomiernie nakładać pędzlem pierwszą warstwę oleju. Gdy drewno dokładnie wyschnie, należy nałożyć drugą warstwę. Po tarasie nie należy chodzić dopóki dokładnie nie wyschnie ostatnia warstwa oleju. Proces olejowania drewna nie jest skomplikowany i każdy może wykonać go samodzielnie, stosując profesjonalne specyfiki do tego przeznaczone.