Kiedy korzystamy z wypożyczalni samochodów?

Kiedy nasze auto prywatne ulegnie awarii albo nasz samochód służbowy zepsuje się w środku drogi, to warto mieć pod ręką kontakt do firmy oferującej wynajem samochodów osobowych oraz dostawczych. Osoby prywatne najczęściej wynajmują samochody osobowe, ale przedsiębiorcy już najczęściej wybierają auta dostawcze albo busy do przewozu osób.

Dlaczego warto korzystać z usług wypożyczalni aut?

wynajem samochodów - krakówWszystkie samochody wynajmowane z wypożyczalni są ubezpieczone i na wypadek jakichkolwiek kolizji drogowych czy też w przypadku kradzieży samochodu zostanie nam ustawiony taki sam model auta, jaki wynajmowaliśmy. Najczęściej koszty pokrywa ubezpieczyciel sprawcy wypadku i gdyby to stało się na środku drogi, to dokładnie w to miejsce zostanie nam dostarczony nowy samochód z wypożyczalni. Musimy jedynie pamiętać o tym, aby przy wyborze kolejnego samochodu nie przekroczyć wartości auta, które wynajmowaliśmy wcześniej. Oczywiście kolejną zaletą wypożyczalni samochodów jest to, że są to znacznie niższe koszty niż w przypadku zakupu takiego samego pojazdu dla siebie na własność. Bardzo często wiele osób decyduję się na luksusowy wynajem samochodów – Kraków to miasto, na którego terenie wypożyczalnia aut oferują także wynajęcie limuzyny, która jest idealnym rozwiązaniem na samochód ślubny. Bardzo często wypożyczalnia samochodów oferują swoim stałym klientom dodatkowe zniżki i rabaty, aby wynajmować ich samochody cały czas.

Wynajęcie taniego samochodu osobowego z wypożyczalni kosztuje na około 50 zł dziennie, ale w przypadku długoterminowego wynajmu będzie to znacznie mniej. Jednak jeśli chodzi o samochody luksusowe to musimy liczyć się ze stawkami nawet 200 zł za dzień. Najdroższe na rynku są samochody sportowe, za które musimy płacić około 800 zł przy wynajmie jednodniowym.