Kiedy po upadłość można założyć spółkę?

Ludzie otwierają swoje biznesy, ale nie zawsze wiążą się one z osiągnięciem sukcesu. Niestety nie jest to takie proste. Gdyby było, wszyscy bylibyśmy już dawno milionerami.

Jaki czas jest potrzebny do założenia nowej spółki po upadłości jednej?

Biuro rachunkoweMoże byłoby to dobre, ale niestety nie żyjemy w raju, więc trzeba się sporo namęczyć, aby osiągnąć ten biznesowy sukces. Wiele przedsiębiorstw, które obecnie tak łatwo założyć, zgłosi upadłość. W Warszawie spora część założonych spółek zgłasza upadłość. Niektóre upadają w ciągu roku, inne w późniejszym czasie. Niestety, żeby stać się przedsiębiorcą, trzeba nieraz zdobyć także negatywne doświadczenia. Ważne, żeby uczyć się na błędach i żeby jedna likwidacja spółki nie oznaczała zakończenia z biznesem w ogóle. Jeśli tak się stanie, znaczy, że ktoś po prostu nie miał predyspozycji do bycia biznesmenem. Nie każdy przecież musi mieć taką osobowość. Lepiej niech za zakładanie spółek-warszawa biorą się osoby, które rzeczywiście się w tym czują. Czasami ciężko to stwierdzić, a doświadczenia życiowe się przydają, nawet jeśli nie są pozytywne. Jeśli jednak ktoś kompletnie jest nieprzedsiębiorczy, lepiej niech nie zastanawia się czy rejestracja spółki, czy może innej formy prawnej. Trzeba po prostu realnie spojrzeć na kwestię własnej osobowości. Czasami lepiej pozostać etatowym pracownikiem i nie musieć martwić się o liczne sprawy związane z prowadzeniem własnego biznesu. Jeśli jednak jest się już przedsiębiorcą i zastanawia się człowiek, kiedy zgłosić upadłość, to trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź na to pytanie.

Warto poradzić się kogoś, kto zna prawo pracy. Może on będzie w stanie lepiej podpowiedzieć. Trzeba też na pewno realnie spojrzeć na kwestie przepływów pieniężnych w firmie. Czy da się ją jeszcze podźwignąć?