Kilka słów o zabiegach dermatologicznych

Często słyszymy o różnych zabiegach, wykonywanych u dermatologa, a może nawet sami usłyszeliśmy, że dobrze by było takiemu zabiegowi się poddać. Niektóre z nich brzmią dla nas jednak zupełnie abstrakcyjnie i nie wiemy jak w takiej sytuacji powinniśmy się zachować. Jednym z takich obco brzmiących zabiegów jest mikrodermabrazja.

Na czym polega zabieg mikrodermabrazji?

mikrodermabrazja łódźTaki zabieg wykonują zarówno kosmetyczki, jak i dermatolodzy. Z mojego punktu widzenia lepiej jednak wybrać się do wykwalifikowanego dermatologa, bo chociaż to drobny zabieg, ale nieumiejętnie wykonany może pozostawić na naszej twarzy blizny i przebarwienia. Mikrodermabrazja polega bowiem na usuwaniu fragmentów naskórka twarzy i odżywieniu jej później odpowiednim preparatem. Usuwanie przebiega w ten sposób, że naskórek jest ścierany przy wykorzystaniu specjalnych narzędzi oraz używając do tego mikrokryształków tlenku glinu albo też specjalnych głowic diamentowych. Wersja z glinem pozostawi na naszej skórze pył, powstały w wyniku zabiegu, natomiast przy metodzie diamentowej nie ma tej niedogodności. Mikrodermabrazja z uwagi na fakt złuszczania naskórka bywa nazywana także mikropeelingiem. Potem skórę odżywia się specjalnym preparatem, by nabrała ona pięknego, świetlistego wyglądu. Zabieg nie jest drogi – mikrodermabrazja łódź będzie nas kosztowała kilkadziesiąt złotych. Pamiętajmy, że mikrodermabrazja nie jest tylko zabiegiem estetycznym, ale może być również leczniczym.

Każda skóra wymaga raz po raz specjalnej regeneracji i odżywienia. Na uzyskanie takiego efektu pomaga właśnie mikrodermabrazja. Dermatolodzy polecają by wykonać ten zabieg dwa, ewentualnie trzy razy w roku. Oczywiście uprzednio wybierzmy się na wizytę do naszego dermatologa i spytajmy czy w naszym przypadku na pewno taki zabieg jest wskazany i czy przyniesie zamierzony efekt.