Kompaktowa miniładowarka CASE

Prace wykonywane na placu budowy najczęściej są wykonywane przy użyciu specjalistycznych maszyn. Już nie spotkamy pracownika z łopatą w dłoni, który kopie głęboki rów, bo zrobi to za niego koparka. Podobnie bywa z przenoszeniem ciężkich materiałów.

Jaki jest zakres działania miniładowarek?

miniładowarka CASEWykorzystanie maszyn budowlanych jest niezbędne w celu osiągnięcia odpowiedniej wydajności i produktywności. Ciężka praca fizyczna, będzie wykonana szybko i dokładnie, tylko wtedy, kiedy zrobi ją miniładowarka CASE. Jest to wszechstronna maszyna z mocnym silnikiem i przestronną kabiną dla operatora. Przy użyciu tychże maszyn, można bez problemu przewozić z punktu A do punktu B ciężkie materiały budowlane, wyrywać  wystające elementy z ziemi, odśnieżać, czy przesypywać sypkie materiały. Firma CASE udostępnia miniładowarki kołowe i gąsienicowe, które wykonają każdy rodzaj pracy. Zamontowana z przodu kabiny stalowa łyżka, posiada dużą siłę zrywającą, a w zależności od modelu, może być unoszona pionowo lub poziomo. Dużą zaletą miniładowarek jest sporych rozmiarów zbiornik na paliwo, przez co może ona pracować cały dzień, bez konieczności tankowania. Zastosowanie kompaktowych ładowarek, sprawdza się przy budowie infrastruktury, pracach miejskich czy przy przewożeniu odpadów. Operatorzy miniładowarek mają do wyboru jeden spośród dwóch sposobów sterowania maszyną. A mianowicie można wybrać mechaniczne kierowanie dźwigniami ręcznymi i nożnymi lub elektrohydrauliczne za pomocą specjalnego panelu.

Do kierowania taką maszyną, operator potrzebuje odpowiedniego uprawnienia, które uzyskuje się po skończeniu wymaganego kursu. Praca w miniładowarce nie jest zbyt trudna, gdyż głównie się opiera o wypracowaną precyzję ruchów, umożliwiających nabieranie i przewożenie.