Kupno bloku technicznego

Zbliżały się święta Bożego Narodzenia. W tym roku doszłam do wniosku, że najlepiej będzie jak samodzielnie przygotuje kartki świąteczne dla rodziny i wszystkich przyjaciół. Już na początku grudnia zaopatrzyłam się we wszystkie potrzebne do tego sprzęty. Najważniejsze był oczywiście odpowiedni papier na którym miałam przygotować te świąteczne pocztówki.

Zdecydowała się na kupno białego bloku technicznego

blok techniczny biały a4Kartki miały być kolorowe, chciałam je pomalować na różne odcienie specjalną farbą z brokatem. W związku z tym uznałam, że najlepiej będzie jak kupię biały blok, najlepiej jak będzie on techniczny ponieważ kartki takiego papieru są sztywne, a flamastry i mazaki które miałam użyć z pewnością nie przebiją na drugą stronę takiego papieru. Ostatecznie w sklepie papierniczym kupiłam sobie blok techniczny biały a4. Był on dostępny w bardzo dobrej, niskiej cenie, dlatego zdecydowałam się od razu kupić dwa takie bloki. W każdym z nich znajdowało się dziesięć kartek papieru, które użyłam do przygotowania pocztówek na święta. Muszę przyznać, że taki papier jest naprawdę wysokojakościowy i świetnie nadaje się do wykonywania takich prac. Najważniejsze było dla mnie to, że miał on dosyć dużą gramaturę. Kartki były śnieżnobiałe, dlatego z każdym innym kolorem, którego użyłam stanowiły świetny kontrast. Byłam bardzo zadowolona.

Przygotowane z takiego bloku kartki wystarczyło zapakować w kopertę i wysłać. Dodatkowym atutem papieru technicznego jest to, że można go bez problemu ciąć i wycinać na nim określone wzorki za pomocą samych nożyczek. W przypadku gdybym kupiła papier tektury nie byłoby to już takie proste. Kartki, które nie zostały przeze mnie wykorzystane dałam swoim dzieciom, aby sobie porysowały, albowiem papier ten dawał się też do takich rysunków.