Materiałowe torby na zakupy

W ostatnich latach bardzo popularna stała się moda na bycie eko, czyli ekologicznym. Zwracamy coraz większą uwagę na to co kupujemy, w jaki sposób z tego korzystamy i jaki wpływ będzie to wszystko miało na nasze środowisko. Przekłada się to na bardzo różne płaszczyzny – odżywiamy się ekologicznymi pomidorami, kupujemy odzież z naturalnych materiałów, segregujemy śmieci.

Kilka słów o ekologicznych torbach na zakupy

torba na zakupyŚmieci są bardzo poważnym problemem współczesnych czasów. Produkujemy ich za dużo i to w dodatku takich, które nie rozłożą się przez setki lat. Najpoważniejszym problemem jest to, że idąc do hipermarketu na zakupy, zabieramy ze sobą mnóstwo foliowych, plastikowych siatek. Jeżeli każdy człowiek, przy każdych robionych zakupach, weźmie ze sobą kilka plastikowych siatek, to w ciągu kilkudziesięciu lat te torby nas po prostu zasypią, bowiem środowisko nie nadąża w ich przetwarzaniu. Rozkład takiej foliowej siatki trwa bardzo długo. Właśnie dlatego ekolodzy polecają torby ekologiczne. Zapytacie – co to za torby? Ekologiczna, czyli torba na zakupy wielokrotnego użytku. Zrobiona jest z naturalnych, ale jednocześnie bardzo trwałych materiałów. Zasada jest prosta – używasz torby wielokrotnego użytku, a dzięki temu nie korzystasz z jednorazowych siatek i toreb, a przez to chronisz środowisko (albo przynajmniej dodatkowo go nie zaśmiecasz). Takie torby wielokrotnego użytku można kupić w wielu różnych miejscach. Tak naprawdę wszystko jedno czego użyjesz. Możesz nawet wziąć do sklepu plecak. Grunt żeby nie kupować foliowych siatek.

Nasza planeta ma określoną wytrzymałość. Na pewno trudno jej przetrwać, kiedy zalewamy ją tonami śmieci, które rozkładają się potem przez tysiące lat. Warto zatem dwa razy pomyśleć zanim użyjemy do naszych zakupów foliowej, nieekologicznej torby.