Mikrodermabrazja – mechaniczny peeling

Medycyna dzięki technologii cały czas idzie do przodu. Nie tylko standardowe leczenie cały czas się rozwija i wkracza na coraz wyższe poziomy, ale i medycyna estetyczna i dermatologia może więcej dzięki nowym technikom.

Salon z mikrodermabrazją w Szczecinie

mikrodermabrazjaW obecnych czasach prawie każdy gabinet kosmetyczny oferuje takie zabiegi jak choćby mezoterapia, które jeszcze niedawno zarezerwowane były wyłączenie dla lekarzy. Dziś kosmetyczka może zaoferować znacznie więcej niż choćby dwadzieścia lat temu. Łatwo znaleźć salon kosmetyczny, w którego ofercie znajduje się mikrodermabrazja Szczecin, technika stale zyskująca na popularności. Mamy tutaj do czynienia ze specyficzną metodą peelingu, czyli złuszczania naskórka. Powszechnie stosuje się różne kosmetyki ze środkami chemicznymi lub kuleczkami, które maja złuszczać naskórek i można kupić je w wielu sklepach, jednak mogą one wywoływać alergie i nie zawsze są skuteczne. Istnieje wiele rodzajów mikrodermabrazji, do najbardziej rozpowszechnionych na pewno należy diamentowa. Wykorzystuje się małe głowice diamentowe, które delikatnie ścierają martwy naskórek i redukują niedoskonałości. W przeciwieństwie do również popularnej metody korundowej, nie ma tutaj żadnego pyłu, który mógłby zostawać w skórze i wywoływać alergie, dlatego nawet osoby z bardzo delikatną i wrażliwą skórą mogą spróbować tego sposobu.

Mikrodermabrazja korundowa ma jednak taką zaletę, że działa silniej. Oprócz tych dwóch metod mamy jeszcze mikrodermabrazję tlenową, która jest najmniej inwazyjna. Wykorzystuje się w niej strumień tlenu oraz soli fizjologicznej, zabieg ten nazywa się czasem oxybrazją, od łacińskiej nazwy tlenu.