Nowoczesna komora hiperbaryczna

Nasze zdrowie powinno być dla nasz najważniejsze, dlatego każdy z nas powinien zwracać uwagę na to jak żyje, jak się odżywia i czym oddycha. Nasz organizm ma ograniczone możliwości obronne, ale przed smogiem się nie ochroni.

Kto może korzystać z komory hiperbarycznej?

komora hiperbaryczna warszawaKażdej godziny wdychamy i wydychamy około sześć litrów powietrza, co po przeliczeniu daje około sto czterdzieści cztery litry dziennie. To bardzo dużo, dlatego tak ważna jest jakość powietrza jakim oddychamy. Oczywiści czasem nie mamy na to wpływu, bo na przykład mieszkamy w regionie, gdzie przez większą część roku są przekroczone normy stężenia szkodliwych substancji w powietrzu. Smog jest niesamowicie szkodliwy dla naszego układu oddechowego, zwłaszcza jeżeli oddychamy nim przez wiele dni w roku. Każdego roku umiera bardzo dużo osób z powodu chorób układu oddechowego, gdyż przez lata się truły licznymi związkami rakotwórczymi unoszącymi się w powietrzu. Najbardziej skuteczną metodą leczniczą w przypadku takich pacjentów jest komora hiperbaryczna Warszawa jest miastem, w którym działa kilka gabinetów oraz prywatnych klinik oferujących taką metodę. Komora ta jest rodzajem szczelnie zamkniętego pomieszczenia, do którego jest wprowadzany czysty tlen pod odpowiednio wysokim ciśnieniu. Taki zabieg sprawia, że dotlenione zostają wszystkie organy i tkanki naszego ciała, a nawet miejsca nieukrwione. Tlen bez najmniejszych problemów przenika przez tkanki skóry i odgrywa znaczącą rolę w leczeniu wielu schorzeń.

Już nie raz udowodniono, że terapia lecznicza w komorze hiperbarycznej powoduje, że rany szybciej się goją, a skóra regeneruje. Osoby chore na astmę, mają znacznie mniej ataków w ciągu doby, już po kilku zabiegach, zatem warto skorzystać z dobrodziejstw tlenu podawanego w komorze hiperbarycznej..