Nowoczesne drony od DJI

 

Pierwszego drona kupiłem wiele lat temu z myślą, iż nie jest to nic więcej niż bardziej skomplikowana zabawka. Jednak z czasem poznawałem coraz to inne rodzaje wykorzystywania takich maszyn, w końcu dołączając do profesjonalnej drużyny pokazowej. Był to więc czas najwyższy, by przesiąść się na bardziej zaawansowany model, gdyż mój nie był wystarczająco dobry, by móc go używać na pokazach.

Zaawansowane drony wyczynowe od DJI

drony djiZajmowałem się głównie pilotowaniem wyczynowym, bo mój pierwszy dron był zaprojektowany bardziej pod zabawę rekreacyjną, nie posiadając zamontowanej kamery. Nowy sprzęt musiał więc należeć do tego rodzaju modeli, gdyż nie chciałem zmieniać ani stylu pilotowania, ani też charakterystyk maszyny. Jednymi z najlepszych modeli wyczynowych były drony DJI, a kilka ich serii było bardzo wysoko na światowym rankingu, więc postanowiłem, iż nowy dron będzie właśnie z którejś z nich. Różnice w jakości i budowie było widać gołym okiem. Nowy dron był nie tylko większy, ale również solidniej zbudowany, o bardzo nowoczesnej, futurystycznej stylistyce, przypominającej na pierwszy rzut oka samoloty wojskowe. Do starego amatorskiego drona nie można było go nawet porównywać. Sama ilość funkcji i zaawansowana elektronika mogłyby przytłoczyć niejednego nowicjusza, a możliwości samej maszyny znacznie przekraczały osiągi starego modelu.

Charakterystyka lotu i stabilność nowego drona pozwalały na wykonywanie niezwykle skomplikowanych i trudnych manewrów, a bardzo szybka reakcja kontrolera ułatwiała ich wykonywanie. Jako że był to jednak model wyczynowy, to obudowa była wykonana z mocnego i odpornego tworzywa sztucznego, dodatkowo amortyzowanego miękką warstwą wewnętrzną. Chroniły one doskonale delikatną elektronikę przed najgorszymi efektami uderzeń.