Nowoczesne stalowe magazyny

 

Po wielu próbach i walkach w przetargach i sądach okazało się, że jednak wszystkie nowe hale, które maja być budowie od przyszłego roku musza być w 100% zrobione ze stali. Jak orzekła komisja do badań bezpieczeństwa pracy, ma to zwiększyć bezpieczeństwo pracy dla pracowników i samych właścicieli.

Magazyny ze stali

hale magazynowe staloweJak wykazały badania stal ma o wiele bardziej wytrzymalsze konstrukcje od innych materiałów, także większość hal które są na rynku muszą przejść szybkie renowacje. Stal wygrała nawet z aluminium, które było tak popularne, jednak zostało wycofane ze względu na zbyt małą wytrzymałość. Kilka wypadków które były na halach magazynowych były w większości spowodowane zawaleniem się któregoś z segmentów, które były właśnie zrobione z aluminium. W najbliższym czasie hale magazynowe stalowe mają być budowę już w każdym mieście w Polsce. Nowe prawo ma wejść w życie od przyszłego roku, więc potrzebne są spore środki na renowacje większości hal. Warto zobaczyć, że hale magazynowe stalowe, które powstawały kilka lat temu do dnia dzisiejszego stoją w nienaruszonym stanie i nie widać po nich żadnych oznak użytkowania. Skłoniło to wiele osób do rozważnie pomysłu by wszystkie hale były jednego typu. Największy aspekt ich to bezpieczeństwo, gdyż stal jest odporna na korozję i potrafi znieść o wiele większy udźwig niż inne konstrukcje wykonane ze słabszych odpowiedników.

Mamy nadzieję, że jest to dobra decyzja komisji i wkrótce zobaczymy pozytywne aspekty tej zmiany. Niemniej jednak dla niektórych przedsiębiorców jest to nie lada wyzwanie, gdyż muszą bardzo mocno doinwestować w swój biznes, jednak na bezpieczeństwu prawników nigdy nie ma co oszczędzać. Lepiej jest zawsze zapobiegać, niż później szukać winnych, gdy pojawiłaby się tragedia.