Nowoczesne wózki inwalidzkie

 

Osoby niepełnosprawne, posiadające trwałe urazy po przebytych chorobach lub po prostu starsze potrzebują odpowiedniego sprzętu, dzięki któremu będą mogły poruszać się bez większego problemu. Znacznie poprawia to ich samopoczucie oraz jakość życia.

Wytrzymałe wózki elektryczne dla inwalidów

wózek inwalidzki elektrycznyPrzed zakupem właściwego sprzętu należy zastanowić się jaki konkretnie model jest potrzebny choremu. Na przykład nie każdy wózek inwalidzki elektryczny wyposażony jest w koszyk czy sygnalizator oraz kierunkowskazy, a także oświetlenie. Taki model przeznaczony jest głównie do poruszania się na zewnątrz i korzystać z niego mogą na przykład osoby starsze, które mają problemy z poruszaniem się. Taki wózek zapewnia im sporą dozę samodzielności i niezależności, jest bezpieczny i dzięki niemu osoba starsza jest mobilna i może na przykład bez problemu sama udać się na zakupy. Z kolei inne typy wózków wyposażone są w specjalne systemy, dzięki którym można bez problemu manewrować, posiada ponadto sterownik, którym może posłużyć się również opiekun. Dodatkowe opcje, takie jak regulowane zagłówki czy odchylane oparcie służą zapewnieniu maksymalnej możliwej wygody. Niektóre modele posiadają też opcje dodatkowe w postaci poduszki przeciwodleżynowej albo stolika, który może służyć na przykład podczas posiłku. Wszystkie mechanizmy i systemy pozwalające na regulację oparcia albo siedziska, czy różne zagłówki i regulowane podnóżki, które można odpowiednio dopasować, mają na celu komfort chorego, który spędza w wózku wiele czasu.

Wybór odpowiedniego wózka elektrycznego powinien być przemyślany, ponieważ sam zakup nie należy do tanich. Należy przy tym przede wszystkim dopasować go do stanu zdrowia pacjenta i zastanowić się nad opcjami dodatkowymi, które ułatwią mu korzystanie z wózka.