Okna i drzwi zamówiłem z montażem

Trochę więcej niż rok temu w niewielkiej wiosce rozpoczęliśmy z żoną i synem wielką inwestycję. Chodzi oczywiście o budowę naszego domu, w którym za niedługo zamieszkamy. Niedługo to oczywiście pojęcie względne, ale myślę, że to kwestia maksymalnie kilkunastu miesięcy. Budowa domu poszła nam bardzo sprawnie, bo w tej chwili jesteśmy na etapie prac wykończeniowych wewnątrz budynku.

Najłatwiej poszło nam z drzwiami i oknami

montaż drzwi i okienPrzez te kilkanaście miesięcy budowy skorzystaliśmy z usług wielu firm i pojedynczych fachowców. Najpierw wynajęliśmy budowlańców, potem dekarzy i firmę od drzwi i okien. Na budowie przewinęli się też elektrycy, hydraulicy i pracownicy od prac ziemnych. Po tym doświadczeniu – jakby nie patrzeć to już dość sporym – najbardziej pozytywne wrażenie zrobiła na mnie firma oferująca montaż drzwi i okien. W zasadzie to była firma, która je sprzedawała, ale do ich zakupu oferowała osobno płatny montaż. Muszę przyznać, że była to jedna z najbardziej solidnych firm, z jaką współpracowaliśmy. Obsługą klientów zajmował się sam właściciel, który bardzo sprawnie wszystko u nas pomierzył i doradził nam wybór odpowiedniej stolarki. Zamówiliśmy okna plastikowe, ale drzwi wybraliśmy drewniane. Całe nasze zamówienie zostało zrealizowane błyskawicznie. Do tego stopnia błyskawicznie, że okna i drzwi musiały poczekać na magazynie do momentu zrobienia dachu. Sam montaż okien i drzwi zajął fachowcom z tej firmy dwa dni.

Dzisiaj nasz nowy dom wygląda pięknie. Za chwilę przyjdą kolejni fachowcy, którzy będą robić elewację. W międzyczasie robimy już w środku takie najważniejsze prace remontowe. Mamy już podłączone ogrzewanie jak i kanalizację. W zasadzie to teraz na wszystko musimy po prostu zbierać pieniądze, bo całą inwestycję realizujemy za własne pieniądze.