Po koronawirusie konieczna może być rehabilitacja

Liczba zachorować na koronawirusa w ciągu dwóch lat przekroczyła w naszym kraju liczbę trzech milionów. A są to tylko oficjalne statystyki, do których wliczone są osoby, które zgłosiły się z objawami do lekarza. Ci niezbadani najczęściej przeszli tą chorobę nawet o niej nie wiedząc. Jednak sporo tych zbadanych odczuwa skutki tej choroby przez długie miesiące po teoretycznym wyzdrowieniu.

Rehabilitację może nam zlecić lekarz rodzinny

zalecana rehabilitacja po covid w inowrocławiuKażdy, kto przechorował koronawirusa, powinien obserwować swój organizm przez kilka miesięcy po wyzdrowieniu. Jeśli nie odczuwa się żadnych dolegliwości po chorobie covid19 to można się z tego tylko cieszyć. Bo są takie osoby, które cierpią wiele miesięcy po wyzdrowieniu. I to na różne sposoby. Może się okazać, że po konsultacji z lekarzem będzie zalecana rehabilitacja po covid w Inowrocławiu lub w innym mieście, gdzie działają kliniki rehabilitacyjne. Jeśli tylko dostaniemy skierowanie na taką rehabilitację to powinniśmy bez wahania z niego skorzystać. Pobyt w takim ośrodku leczniczym może nam pomóc w odzyskaniu pełnej sprawności. Szczególnie jeśli mamy po covidzie dolegliwości neurologiczne lub ruchowe. Tak naprawdę na rehabilitację powinien zgłosić się każdy, kto czuje się po wyzdrowieniu o wiele gorzej niż przed zachorowaniem na covid. Fachowa rehabilitacja to nie to samo co długie spacery i ćwiczenia w domu. Lepiej poświęcić dwa lub trzy tygodnie na turnus leczniczy w profesjonalnym ośrodku.

Wszyscy już wiemy, że koronawirus jest zagrożeniem, którego trzeba się obawiać. Możemy się przed nim chronić stosując się do zaleceń sanitarnych, ale jeśli zachorujemy to musimy o siebie odpowiednio zadbać również po wyzdrowieniu. Jeśli tylko czujemy, że coś jest nie tak to zapiszmy się na rehabilitację, ale wybierzmy porządną klinikę, w której ją przejdziemy.