Pobyt w komorze hiperbarycznej

W powietrzu, którym oddychamy znajduje się około dwadzieścia jeden procent tlenu, ponad siedemdziesiąt procent azotu oraz różne inne gazy. Obecnie coraz więcej miejsca w nim zajmują szkodliwe substancje, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie.

Jaki tlen ma działanie lecznicze?

komora hiperbaryczna cena zakupuO tlenoterapii wiadomo już od bardzo dawna i każdego roku na ten rodzaj leczenia jest kierowanych tysiące pacjentów. Zabiegi te są prowadzone w komorach hiperbarycznych, które są dostępne w wielu uzdrowiskach, szpitalach czy też ośrodkach leczniczych. Jest to urządzenie, o którego niesamowitych właściwościach przekonały się już tysiące pacjentów z chorobami układu oddechowego. Zalecane jest odbycie przynajmniej dziesięć terapii, trwających od czterdziestu do sześćdziesięciu minut, w trakcie których robionych jest kilka przerw po kilka minut. Jest to, przede wszystkim, całkowicie bezpieczna metoda lecznicza, której efekty są bardzo szybko widoczne i odczuwalne. Jeżeli interesuje nas komora hiperbaryczna cena zakupu jest dość mocno zróżnicowana, gdyż zależy od producenta i modelu. Na rynku są dostępne komory jednomiejscowe, przeznaczone dla jednej osoby, umożliwiające przeprowadzenie zabieg w pozycji stojącej lub leżącej, a sam zabieg odbywa się bez użycia maski tlenowej. Kolejnym rodzajem komór hiperbarycznych są modele wielomiejscowe, które pozwalają na wykonanie zabiegu dla nawet kilkunastu osób jednocześnie. Pacjenci przyjmują pozycję stojącą, a tlen jest im podawany przez specjalne maski.

Niewiele osób może sobie pozwolić na zakup komory hiperbarycznej, gdyż może ona kosztować dwadzieścia, pięćdziesiąt, a nawet dwieście tysięcy złotych. Również jej utrzymanie sporo kosztuje, dlatego też głównie się ją spotyka w gabinetach, uzdrowiskach i ośrodkach leczniczych.