Polecana stacja benzynowa

Kilkanaście lat temu, znalezienie dobrej stacji paliw, w której można było zatankować samochód w niektórych miejscach graniczyło z cudem. Obecnie, stacje benzynowe są tak częstym widokiem, iż rzadko zdarza się by nie było żadnej w okolicy w momencie w którym wymagane jest tankowanie.

Stacje benzynowe rekomendowane przez zawodowych kierowców

stacje paliw w kujawsko pomorskimJednym z głównych problemów, jakie były obecne podczas tankowania na lokalnych stacjach paliw była zawsze jakość paliwa. W małych mieścinach zazwyczaj można było dostać paliwo o bardzo słabej jakości, często zanieczyszczone, dlatego też tankowanie na takich stacjach było najczęściej ostatecznością, w tych rzadkich przypadkach w których kierowcy czy kurierzy nie mieli możliwości dojechania do jednej z sieciowych stacji paliw. Obecnie jest to bardzo rzadki przypadek, gdyż nawet małe stacje paliw w Kujawsko Pomorskim są coraz lepiej wyposażone, i oferują zarówno benzynę jak i olej napędowy po cenach bardziej atrakcyjnych niż sieciowe stacje, a jednocześnie mogą pochwalić się porównywalną jakością. Małe, lokalne stacje łączone są często ze sklepami, znacznie większymi i lepiej zaopatrzonymi niż sklepy w sieciowych stacjach, oferujące podstawowe produkty po zawyżonych cenach. Coraz częściej mają również ładowarki dla samochodów elektrycznych.

W kilku miejscowościach można również trafić na stacje „amerykańskie”, czyli stacje benzynowe posiadające nie tylko własny sklep ale również warsztat samochodowy, gdzie serwisują się zazwyczaj lokalni kierowcy, aczkolwiek można tam usunąć większość mniejszych usterek, które mogą przeszkadzać na drodze. Informacje na temat najbardziej rekomendowanych stacji paliw w całym województwie można łatwo dostać na każdym forum dla zawodowych kierowców, łącznie z lokacjami, przybliżonymi cenami i wyposażeniem.