Polecany program do fakturowania

Jeżeli dokonujmy zakupu lub sprzedaży w firmie, to musimy mieć to zdarzenie udokumentowane. W świetle obowiązującego prawa, musi to być faktura, rachunek lub paragon, który wystawiamy kontrahentowi lub od niego otrzymujemy.

Jak się obsługuje programy do fakturowania dokumentów?

program do fakturowaniaWszystkie dokumenty księgowe trzeba skrupulatnie gromadzić i pod koniec miesiąca lub na początku kolejnego oddawać do księgowej w celu wykonania rozliczeń. Na fakturze muszą się znaleźć wszystkie niezbędne informacje, czyli dane firmy, data, forma zapłaty, poszczególne towary lub usługi, których dotyczy zakup lub sprzedaż i wartość podatku. Jeżeli chcemy, aby wszystko było właściwie uzupełnione, to najlepiej nabyć program do fakturowania, który większość pracy wykona za nas. Na rynku znajdziemy wiele darmowych programów do fakturowania, które bez problemu każdy przedsiębiorca może pobrać z internetu. Są one łatwe w obsłudze, mają podstawowe funkcje i można je zainstalować na dowolnym sprzęcie komputerowym, gdyż nie mają dużych wymagań technicznych. Z powodzeniem sprawdzą się takie programy w małych firmach, z których nie wystawia się wielu dokumentów w ciągu miesiąca. Mają ograniczoną pamięć i przeważnie powalają na archiwizowanie wystawionych dokumentów. Jednak już nie mają możliwości na prowadzenie pełnego magazynu, zatem w rozbudowanej działalności się nie sprawdzą. Płatne oprogramowania mają znacznie szersze spektrum możliwości, a dodatkowo można je łączyć z handlem, magazynem, a nawet księgowością.

Przeważnie płatne oprogramowania do faktur są oferowane w ramach miesięcznego abonamentu, którego wysokość zależy od wybranego wariantu i producenta programu. Z pewnością takie programy są niezastąpione w codziennej pracy wielu firm handlowych i usługowych.