Polecany rzeczoznawca majątkowy

 

Bardzo wiele osób tak do końca nie wie, ile naprawdę wart jest ich majątek. Możemy jedynie dokonać porównania cen, ale nie jest to do końca pewna metoda. Osoby, które mają zamiar sprzedać dom, mieszkanie czy jeszcze inną nieruchomość, zastanawiają się nad tym, jaką podać cenę. Nie powinna być zbyt wysoka, ponieważ to może odstraszyć potencjalnego kupca. Jeśli natomiast będzie zbyt niska, będziemy stratni.

Jak znaleźć dobrego rzeczoznawcę majątkowego?

rzeczoznawca majątkowy wycena nieruchomościNie da się ukryć, że na transakcji sprzedaży każdy chciałby zarobić jak najwięcej. Klienci natomiast poszukują niskich cen. Wiele osób przeglądając ogłoszenia dotyczące sprzedaży nieruchomości zauważa, że czasem taki sam metraż ma zupełnie inną cenę. Od czego zależą takie różnice i kto tak naprawdę wie, ile dany lokal powinien kosztować? Takimi rzeczami zajmuje się rzeczoznawca majątkowy wycena nieruchomości prowadzona jest w bardzo szczegółowy sposób. Specjalista podczas oględzin dokonuje pomiarów, sprawdza działanie instalacji, określa czy konieczne będzie dokonanie remontu lub wymiana sprzętów, okien lub drzwi. Na cenę nieruchomości wpływ ma również lokalizacja. Zawsze więcej zapłacimy za lokal, który znajduje się w centrum miasta. Rzeczoznawca ma bardzo dużą wiedzę i doświadczenie. Dzięki niemu będziemy wiedzieć, jaką powinniśmy podać cenę w ogłoszeniu o sprzedaży. Część osób trochę ją zawyża, aby dać możliwość negocjacji.

Faktem jest to, że każda rzecz ma jakąś wartość. Ceny zmieniają się co jakiś czas i zazwyczaj nie wiemy, od czego to zależy. Jeśli mamy w planach sprzedaż nieruchomości, powinniśmy najpierw skorzystać z pomocy dobrego rzeczoznawcy. Taki specjalista dokonuje wyceny również wtedy, gdy chcemy ubezpieczyć dom lub mieszkanie. Na jej podstawie można ustalić konkretną kwotę i zakres ochrony.

Zobacz również https://www.estimus.com.pl