Pomocna terapia par w Łodzi

 

Terapeuta par bywa potrzebny, ponieważ za każdym razem, gdy mamy trudny czas i myśli się o rozstaniu. Zanim jednak podejmie się tę decyzję, warto spróbować walczyć o związek. Czasami terapeuta może pomóc w naprawieniu relacji między partnerami.

Jak działają terapie dla związków z problemami?

terapia dla par - ŁódźNie wiadomo, kiedy terapia dla par – Łódź będzie przydatna. Kryzys w związku może wystąpić w dowolnym momencie, niezależnie od tego, czy jesteśmy parą długo, czy też nie. Bardzo często problemy w związku są spotęgowane problemami ze wspólną komunikacją. Trudno bywa ludziom otwarcie mówić o wzajemnych oczekiwaniach i uczuciach. Często też nie słuchamy się nawzajem. Nie możemy również zaakceptować faktu, że każdy z nas jest inny i uparcie próbuje dopasować naszego partnera. Ludzie zaczynają się wtedy od siebie oddalać i czują się coraz bardziej wściekli, zgorzkniali oraz niespełnieni. Pojawiają się rosnące roszczenia i poczucie odrodzenia. Jeśli po kilku próbach przezwyciężenia kryzysu nie uda nam się dojść do porozumienia, warto odwiedzić terapeutę. Szukając kliniki i terapeuty, wybierać należy większe ośrodki, w których pracuje co najmniej kilku terapeutów. Zwykle są to ludzie z różnych obszarów terapeutycznych, z różnorodnym doświadczeniem i umiejętnościami, które pozwalają im zoptymalizować sposób pracy i terapeuta. W takich placówkach zapewnia się regularną opiekę, która zapewnia jakość świadczonych usług. Zawsze warto próbować, a nie żałować, że nie zrobiliśmy nic, aby naprawić nasz związek.

Ale czasami terapia może być za późno, zwłaszcza gdy kryzys jest bardzo zaawansowany, partnerzy czują się zupełnie wypaleni oraz całkowicie obojętni. Bardzo często jest wtedy tak, że jedna ze stron chce podjąć terapię dla uratowania związku, a druga jest temu całkowicie przeciwna.